Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha renderelek egy videót,...

Ha renderelek egy videót, sípol a gép és a feladatkezelőben a CPU 80++ fölé megy dolgozik erősen mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek hozzá ezért kérem a segítséget mielőtt nagyobb baj lenne. Én arra gondolok talán túl dolgozik valamiért renderelés közben és túlmelegszik? De miért dolgozná ennyire a procit? A program: Adobe Premiere Pro


Vidkari: GeForce GTX 950

i7-3770K proci 3,50GHZ

8Gb ram


2016. júl. 24. 00:20
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:

Miért dolgozik? Talán azért mert renderelsz?


Milyen hűtő van a procin? Mikor volt pasztázva?

2016. júl. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

Nem régi a gép (számomra használtan vettem) így pasztázva nem tudom mikor volt. NÁlam kb. 2 hónapja van azóta nem volt az tuti.

[link] Itt 1 kép a gép belsejéről neked hátha többet mond. Van valami thermáltake az tuti ránézésre amennyire értek hozzá 3-4 hűtő tuti van. (bocsi hogy nem tudok kielégítő információval szolgálni)

2016. júl. 24. 00:32
 3/52 anonim ***** válasza:
Szerintem a hűtéssel lesz a gond de a renderelés nagyon megtudja enni a gépet...Amikor renderel a gép te közben csinálsz a gépen mást is?
2016. júl. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
Hát a hűtő igy már nem néz ki rosszul...esetleg a pasztázással lehet gond
2016. júl. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:

Tyűha, szép darab Noctua hűtő. Hát nem ezzel lesz gond az tuti.


Próbálkozz újrapasztázással.

2016. júl. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
Igen szerintem is az lesz vagy a nyári meleg vagy még talán mással is nyüstöli a gépet renderelés közben
2016. júl. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Ment a Firefox semmi más.... mondom akkor kilövöm az se egye, de ugyan úgy csiripel a gép :/ Amint kész lett viszont a renderelés voálá a CPU 20%-30% csend és békesség van :)

Esetleg levegyem az oldalát? Vagy legyezzem? XD :D A pasztázást holnap megkisérlem akkor még van itthon annyi asszem faternak.

EL se mondom mennyiért vettem a gépet használtan mert el se hinnéd :)

ÁM nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat és a segítő készségedet :) Most már hagyom pihenni, reggel meggyógítom a kis drágát :)

(Esetleg a premiere pro-hoz nem értesz vagy videó renderelés/szerkesztéshez? Én még kezdő vagyok) :)

2016. júl. 24. 00:38
 8/52 anonim ***** válasza:
Hülye vagyok a Premiere Pro-hoz és az összes többi videóvágó programhoz is... xD Megvágom esetleg a videót, aztán renderelés és ennyi, nagyon alap dolgok.
2016. júl. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
Én is csak az S betűt szoktam használni.Színezni esetleg zenét alárakni szoktam.De nagyon ritka nekem is hogy használjam.Elég jó kis tutorialok vannak Youtubeon (magyarul) ezeket a nagyon alap dolgokat én is onnan tanultam.Még tudok cenzúrázni de az már nekem pl tök felesleges :)
2016. júl. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Én format H.264


Preset: Youtube 1080 HD-ba szoktam 50 bitrates-cel. Én tegnap kezdtem nekem ez nagyon kínai ezt látam 1 oktató videóban. (De 1 másikban mást... -.-") :D gameplayeket töltögetek fel a nyers rögzítettel nincs is baj ha rövid a videó csak a shadowplay ~4GB adatot vesz fel aztán megint és megint így össze kell fótozni, de még tanulnom kell :/ :)

2016. júl. 24. 00:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!