Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Másik hűtő Sapphire 7970-re?

Másik hűtő Sapphire 7970-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem annyiból állna, hogy ugye nekem egy Sapphire HD7970 OC Edition kártyám van, pontosan ez:

[link]

Ebből is a 11197-03-as típus.


A történet annyi, hogy mostanában ugye rakoncátlankodik, csíkozódik néha a kép és egyik ventilátor bedöglött rajta.


Na most ugye a csíkozódás a VRAM túlmelegedés miatt van, bár most hogy csökkentettem az órajelét 1350 MHz-re így semmi baja.

Viszont az is eszembe jutott, hogy meg kellene nézni, mitől lehet még a csíkozódás, olyat is találtam, hogy a VRM túlmelegedés is okozhatja, na most a kérdés(ek).


-Másik gyártó hűtőbordája jó lenne rá?

Már csak abból kifolyólag, hogy számolás alapján nekem nem kifizetődő ámerikából ventilátort hozatni, na meg mire az ide ér....

-Ha VRM túlmelegedés akkor az ellen mit tehetek?

Ahogy elnézem, hűtőbordát a VRM-re nem tudok tenni mert nincs akkora hely a borda és a VRM közt.

-Ha esetleg arra szánnám magam, hogy eladom (persze mondom mi a problémája) akkor mire számíthatok, mostanában olyan 30-40 között mozognak a 7970-ek akkor őt mennyiért lehetne elpasszolni?

Ahogy apám szokta mondani, h*gyért sz*rért nem fogom eladni, akkor inkább ajtótámasz lesz belőle.


Custom hűtőt nem veszek rá mert ha minden jól megy akkor Augusztusban meglepem magam egy GTX 970-el vagy RX480-al, amelyikre lesz pénz.

Főleg akkor ha a 7970-em továbbra is csinálja a hülyeségét, ha nem akkor kicsit kitolom a cserét.


Válaszokat előre is köszi!



2016. júl. 25. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak sütni kell egy idő után csak csíkos lesz de addig élvezd ki ha utána csíkozódna akkor csak sütni kell nem kell megijedni :D
2016. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Csak a hűtéssel van a baj, egy venti nem elég a 200W lehűtésére. :D


A kérdés pedig most már arra változott, hogy nézzek-e rá egy "4th party" gyártó által kiadott hűtőt vagy csak cseréljem a házat egy sokkal szellősebbre.

2016. júl. 27. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!