Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért vagytok sokan ennyire...

Miért vagytok sokan ennyire érthetetlenek? Miért hiszitek azt, hogy a 200 fps+ jobb nektek? Tisztelet a kivételnek.

Figyelt kérdés

Nem veszekedni akarok.


De sokan veszekednek velem, hogy nekik kell ám a 100 fps+ CS-ben meg kb minden játékban, mert "az jobb". Oké, ez helyéán is van, ameddig nem mondják meg a monitoruk tipusát, ami bizony az esetek 80%-ban 60Hz-s. Akkor mi a fenének oda a 60 fpsnél nagyobb érték?


1Hz=1fps (monitoroknál)

60Hz=60fps (szal ugye 60x képes frissülni másodpercenként, azaz 60 fps)


A kérdés adott. Miért kell az ilyeneknek a 100 fps+? Ha számukra technikailag megoldhatatlan, kivéve ha vesznek nagyobb frekvenciás monitort?


Vagy valaki magyarázza már el nekem, hogy miért jó, ha 100+ fpsem van CS-be mintha 60 lenne. A golyó nem fog gyorsabban menni, és nem is leszek pontosabb (szerintem) de ezt remélem majd valaki elmagyarázza nekem.


Vagy talán én vagyok ilyen hülye, hogy feltételezni merem, hogy a 60 fps nem elég? :)


Mert bizony én nem látok különbséget 60 és 300 fps között az én kis 60Hz-s monitoromon. :)



2016. júl. 27. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

hangyapérónyi különbség van

https://www.youtube.com/watch?v=hjWSRTYV8e0

2016. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Figyelj aki ilyen szarokkal jatszik mint a cs go az szerinted ert hozza? Nem kell vele foglalkozni ha a keretbol tobbet kolt vgara de szar tapot vesz o baja nem a tied
2016. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző frame latency-s magyarázat elég jó volt, igaz, hogy nagy erőforrás pazarlás (rengeteg képkocka feleslegesen van kiszámolva), de a megjelenítés pontosabb és folytonosabb lesz általa. Persze ez alkalmi játékos szemmel szinte érzékelhetetlen, de profibb szinteken érzékelhető, mint ahogy a magasabb képfrissítésű monitorokat is meg tudják különböztetni. Több olyan videót láttam, hogy a 60 és 100Hz-es üzemmódot gond nélkül különböztette meg egy gyakorlott fps játékos (különösen az általa sokat játszott és megszokott játék alatt), de egy "hétköznapi" ember már nem tudta teljes bizonyossággal ugyanezt. Az egyik videóban egy sráb a 144Hz-t is meg tudta különböztetni a 100-tól, igaz maga is mondta, hogy ez már azért nem könnyű, komolyabb odafigyelést és gyakorlatot igényel, de nem lehetetlen. Ezek alapján viszont még jobban érthető, hogy a 60 fps-nél fontos, hogy nem legyen nagy különbség és csúszások a renderelt képkocka és a megjelenítés között. Egy jól szinkronizált 60 fps már elég jó élményt nyújt ez tény, de gyakorlott szemmel megkülönböztethető az 100 fps is. Én magam egyébként nem vagyok nagy fps huszár, nem is lövöldözök multiban, így én 30-40 fps közötti sebességgel is már jó kompromisszumot tudok kötni (ez játék függő is lehet, mert nem mindegy, hogy autós, TPS platformer, stratégiai vagy lövöldözős játékról van szó), de 60 fps nekem már tökély.
2016. júl. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

A játékok motorja úgy van megírva ,hogy az általad lenyomott billentyűt csak a következő képkockára hajtja végre. Ezért ha 60fps-ed van ~16ms a delay, de mivel van alapvető imputlagg ez ~30ms.

120FPS-nél 22ms, 240-nél 16ms. Szóval lehet ,hogy a monitorod 60 fps-t lát de ha mindketten ugyanakkor nyomjátok a gombot akkor a kevesebb fps-t produkáló gépen nagyobb lesz a delay.


Ennyi, a dolog nem a monitorban, nem a szemben keresendő hanem az engine-ben.

2016. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Igen, te vagy. Kompetitív shootereknél, mint amilyne a Counter Strike is, versenyszerű játék mellett már nem azért játszanak 100fps fölött, mert RÁNÉZÉSRE látványos különbség van 60fps-hez képest, hanem most sokkal pontosabb és reszponzívabb az irányítás. Régebbi játékokban még akár exploitok is kapcsolódtak a magas fps-hez (sok Quake 3 motoros játékban pl).


Single player játékokban, hacsak nem csinálsz speedrun kihívásokat, erre nincs szükség.

[link]

Itt a srác például fog beszélni játék közben arról, milyen hatása van a magas frameratenek a játékmenetre, miközben egy órába nem telik neki kipörgetni a Half-Life egyébként cirka 8 órás single player módját.

2016. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szántóvető ***** válasza:
55%
azér mer egy profi gamer komolyan tolja.fx 6300(six core,)16gb ram,gt730 4gb vram,az fps meg legyen a lehető legtöbb mer az előnyt jelent.mer ki tolja 60fps-sel a cs:go-t?senki,tehát nem szabad lemaradni.
2016. júl. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
+ lehet hogy 60Hz monitorod van de ha tegyük gel 60 fps-t kapsz végig akkor egy dropnál leeshet 20-ra pl míg ha 200fps-ed van akkor egy dropnál is a 60 felett tudsz maradni
2016. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Én se értem... 15~20ms egy-egy internetes válasz idő közvetlen kanócon routerrel még dob rá, WiFi -n meg...

Tehát az ilyen technikai rész, hogy gyorsabb vagy, szerintem hülyeség,

mert mindenképp van egy ~50ms lagg, ami az adatkommunikáció miatt történik.

30 fps felett folyamatosnak látjuk, 60 fps felett meg már nem látni semmi különbséget.

Régebbi monitoroknál volt az hogy "vibrált" a kép, hullámzott és 75 Hz alatt zavaró volt, de még 100 Hz -ig pedig csak érezhető.

(De ez a CRT technológia miatt)

2016. júl. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lajos54 ***** válasza:
49%

Ez az egész valahogy olyan, mint amikor évekkel ezelőtt lenéztek a haverok, mert nekem "csak" egy Simsonom volt, nekik meg MZ-jük.

Persze, van különbség a kettő között, de ugyanoda visz mindkettő. Az persze más kérdés, hogy mennyi idő alatt, de nyilván az is, hogy mennyiért. Akinek a mennyi idő alatt számít, az vegye meg a drágábbat, de ne csak azért, mert az sokkal menőbb. Nem tudom, értitek-e mire céloztam?

2016. júl. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!