Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell 7559 vagy Lenovo y50-70...

Dell 7559 vagy Lenovo y50-70 laptopot vegyek?

Figyelt kérdés
Az I7-eset szeretném venni, a dell skylakes, de ddr3 ram van benne. Dell egyébként is jobban tetszik, de a lényeg a minőség (hűtés,anyaghasználat,élettartam) és a lenovo olcsóbb egy kicsit. Jobb valamiben a dell? Köszönöm!
2016. júl. 29. 12:57
1 2
 1/15 zombozo ***** válasza:
Dell: 3 év szervízgarancia, megbízhatóság. Nem sok különbséget látok közte, teljesítményben kb ugyanazok. De ha a Lenovo elromlik, akkor hónapokat kell várnod, mire visszakapod, nincs Magyarországon hivatalos javító helye, Dell-nek több is van, talán ez a hátránya.
2016. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 BM-Striker ***** válasza:
Y700, ha Lenovo gamer épet veszel, sokkal jobban sikerült modell, mint a Y50-70.
2016. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Lenovót nem vennék, mostanában nincsenek túl jó gépeik, és itthon a notebookos garanciájuk is azt mondják, hogy rossz.


A Dell a jobb választás egyértelműen, esetleg még az Asus N551-N552-t ismerem, ami jó választás lenne.


Ja és nem biztos, hogy megéri az i7-et megvenni. Notebookban nincs megfelelő hűtés hozzá, így a legtöbbnél rövid idő után elkezdi leszabályozni, átlagteljesítményben pedig így nem lesz jobb a 2 magosoknál. Benchmarkokra jó csak. Esetleg a drága 17"-os gépekbe érdemes i7-et venni.

A Dellben és az Asusban is nagyon jó H(Q)-s i5-ök vannak, szerintem azzal jobban járnál.

2016. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó érdekes amit mondasz, lehet van benne valami. Azt olvastam a dell tesztnel, hogy ugy allitottak be a hűtést a halk működés miatt, hogy 97-98fokig is melegedhet. Annak az I7nek pedig 100 fok a max amit írnak. Ez nekem sem tetszik mondjuk, majd ezen még gondolkozom. :)

2016. júl. 30. 09:43
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja es mindenkinek ment a zöld. :)
2016. júl. 30. 09:43
 6/15 anonim ***** válasza:

Szvsz még nem jött el a 4 magos notik kora. 85-100 fokon szenvednek, és akkor még a nyárról, porosodásról, meg a hűtőpaszta öregedéséről nem is beszéltünk. (amit gari miatt kicsit necces otthon kezelni) De lehet tenni egy próbát, talán jól sikerültek ezek a mostani i5 HQ-k.


Mindenkinek azt javaslom, hogy mielőtt pénzt költ, nézzen be ide:

[link]


Most nézem, hogy a mostani prociknál kicsit változott a helyzet. A H-s i5-ök is már 4 magosak, csak kicsit lejjenbb van az órajelük, plusz nincsen 8 szálas HT. Az új architektúra pedig hozott fogyasztás/teljesítményben kb. +10-15%-ot.

Szóval igazából vagy veszel Asus N551-et 960M + 2 magos i5 4200H-val (N551JW-t (!) nézz), vagy pedig Asus N552/Dell 7559 960M + 4 magos i5 6300HQ-val.


Nincsenek egyértelmű előnyök. A 4200H reálisabb melegedéssel és fogyasztással bír és játékra is viszonylag jó, a 6300HQ pedig új architektúra, megfelelő hűtés mellett több erő és ~+30-40% hőtermelés.


Egyébként érdemes átnyálazni a notebookcheck.net -es teszteket (review).

Pl. 7559 és N552 hasonló konfiggal:

[link]

[link]


És akkor csak ellenpéldaként, hogy mit tud akár ezekhez képest egy olcsósított, gagyi "gamer" gép:

[link]

Stress test alatt fél percen belül 3+Ghz-ről leugrik idl(0,8-1Ghz) órajelre.

2016. júl. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Elolvastam az I7es 7559 techkalauzos tesztjet. Azt irjak nagyon jo a hutese. A 15perces stressz teszten nagyjából semmit nem esett a cpu orajele. Egy a baj amitol en is tartok a porosodas és a paszta. Plusz ez a teszt nov. 29 én volt, mi lehet a helyzet 40fokban? De tegyük hozzá, hogy nem terhelnem agyon. Kinottem a játékokból, ezert is gondolkoztam egy hp pro bookon, de néha egy fifat azert játszanék en is, a pro bookban meg csak fűteni jó a vga, ha azt vennék kivetetnem a radeont belőle.
2016. júl. 31. 02:12
 8/15 BM-Striker ***** válasza:

#7


Nem a processzor órajéle a gond melegedés szempontjából, hanem az, hogy ha GPU és CPU is terhelve van, akkor egymásra plus hőterhelést jelentenek.


Az i5-ös G551JW-men pl, ha erős CGPU terhelésnél GPU nem mindig képes teljes Boost órajelen futni.


CPU-nál egyedül akkor volt throttling, amikor egyszerre futtattam a Furmark-ot és a Prime 95-öt.

2016. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Most még az asus G551-et nézem, de sajnos az újabb verziókról nincs teszt. A dellben nem tetszik a billentyűzet, meg hogy olyan műanyag a váza, ami egy papírlappal egyenértékű stabilitásd ad, ezt leszámítva viszont hibátlan. Vajon az Asus is olyan jó hűtésben vagy órajel tartásban? :/


Tehát ezt a kettőt nézem:

[link]


[link]

2016. aug. 1. 12:39
 10/15 anonim ***** válasza:

A G551 úgy tudom, hogy ugyanaz, mint az N551, csak fekete. Azért nem mertem ajánlani, mert nem biztos, hogy ugyanolyan IPS kijelzőt raknak a G551-ekbe.

Illetve azt az infót olvastam, hogy a mostani gépek már új revízióba tartoznak, és vannak TN paneles gépek is. Annyit tudok, hogy N551-ből a JW-s változatokban IPS van, talán a G-s szériánál is.

2016. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!