Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akkor ez hogy van?

Most akkor ez hogy van?

Figyelt kérdés
Szoktam nézegetni játékoknak a gépigényét és most láttam egy olyat (nem tudom melyik játéknál asszem rainbow six siege) hogy ajánlott gépigény : intel i5....... or amd fx 8120 vga radeon hd 7970 or gtx 960.. tudom értelmetlen. De most akkor egy régi "szar amd" ki tud hajtani egy "új" gtx 960 at bármilyen játék alatt ?

2016. aug. 2. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A videokártyának semmi köze a processzorhoz. A videokártyát meg tudod terhelni azzal, ha a grafikai beállításokat fentebb csavarod, míg a processzor ettől függetlenül ugyanúgy fog működni. Ezt nevezzük optimalizálásnak, így viszonylag sok processzort viszonylag sok videokártyával összepárosíthatunk és mindig tudunk találni olyan grafikai beállítást, ahol jól tudnak együtt működni.

Ezért van az, hogy a legtöbb játék hivatalos gépigénye szerint a minimum és az ajánlott szint között a processzoroknál nem szokott lenni jelentős különbség. Ellenben a videokártyával.

2016. aug. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi értem.. Nos akkor mégis csak érdemes lenne amdre építkezni? vagyis a régebbi szériára fx ?
2016. aug. 2. 07:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, mert FX8120-nál konkrétan egy i3-6100 is többre képes minden szempontból. Például fogyasztás szempontjából is, így különálló hűtőre sincs szükség. Csak azok szoktak manapság FX processzort venni, akik szerint a több mag az, ami számít (függetlenül attól, hogy egy intel mag felépítésének köze nincs az amd mag felépítéséhez).


Az AMD nem tudott processzorok terén semmit se felmutatni 4 éve, ezt el kell fogadni. Idén érkezik a zen család, minden AMDfannak melegen (hehe) ajánlom, hogy várja ki.

2016. aug. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én inteles vagyok :D Köszönöm a kielégítő válaszokat megy a zöld lájk.. :D
2016. aug. 2. 09:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!