Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tegyetek rendbe pls. Kölcség...

Tegyetek rendbe pls. Kölcség hatékonyság?

Figyelt kérdés

Mi az ami megvédi általában az AMD procit az intellel szemben? Az ára, de igaz ez így? Mindenhol azt látom hallom hogy " HAAAAAAAAAAAAA INTEEEEEEEEEEEEEEEEEL. HÜLYEEEEEEEEE AMD SZAAAAAAAR FOOOOOOOOOOOS!"

Eddig bárhol akartam olvasni arról hogy mire lehet elég egy AMD proci megjelentek a fröcsögő Intel pártiak (én is intelt támogatom) és vérző szemekkel húzzák le az AMD-t.

Elkezdtek érdekelni a költség hatékony pc-k (új alkatrészekből!!!) és ebből nem tudom melyik foglalatot lehetne ajánlani olyan embernek aki most kezd 0-ról pc-t. AM3+ vagy FM2+. Volt FX6300 as procim elégedett is voltam vele és néhol azt is olvastam hogy a legjobb ár/érték arányt ez a proci hozza.

Ha nektek kéne összeállítani egy PC-t amire annyi szabály lenne hogy

- GTX 960/ R9 380 (NEM VIDEOKÁRTYA HÁBORÚT INDÍTANI!!!!)

- ár plafon 130eFT


mit építenétek?



2016. aug. 3. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon jól befurakodott az i3-3220 és i5-3330 közé és ajánlott vétel volt. 4 éve. Azóta az intel kihozott 3 generációt, az amd pedig semmit nem csinált, csak lóbálta a tökét és szórakozott a konzolokkal. A zent meg meg kéne várni az amd fanoknak, mert jelenleg egyáltalán nem versenyképes.
2016. aug. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Például abból marad fenn, hogy az FM2+ ágon elindulva olyan HTPC-t lehet összetenni, hogy megnyalod mind a tíz ujjad.

------------

Vegyük alapul az A10-es APU-t ha valakinek épp hogy van 100 ezre egy gépre ami alap dolgokra kell, meg egy pici játékra amit jelenleg Intel IGP-vel nem lehet ilyen olcsón összehozni akkor értelem szerűen (főleg mivel az APU kezeli is a magas órajelű RAM-okat míg az Intel általában DDR3-nál 1600 MHz-et a DDR4-nél meg még mindig csak 2133 MHz-et.) A10-et fog választani, elég hozzá egy aprócska 350-es APN táp is és kész a viszonylag nagy teljesítmény.

----------


Na most ugye AM3+-nak ugyebár semmi értelme mostanra, szóval erről nem sokat magyaráznék, bár ha valaki olyanra használja a PC-jét ahol az Intellel szemben a +2/4 mag jól jön az nyilván vesz egy FX 6300-at vagy FX8320-at és mivel CPU igényes dolgok akar csinálni ahol számít a 8 mag és a 4 GHz környéki órajel akkor értelme szerűen nem a grafikán van a hangsúly, szóval egy low-end kártya meg ez megint csak jó összeállítás lenne.


Rengeteg opció van így nem is fogok végig menni mindegyiken, mert ugye minden csak felhasználás kérdése, ezért is értelmetlen a kérdéseknek azon része ily formában, hogy PC kell de kötelezően 960-al.

Akkor ahhoz egy i3-nál erősebb CPU-t szerintem nem is lehet tenni, de mi van akkor ha nekem a teljesítménye miatt és az igényeim miatt mégis csak egy i5 kellene inkább mint VGA?

2016. aug. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy nem lehet összehasonlítani egy AMD-t és egy Intelt mint cégek mert az Intelnek legalább 10x annyi pénze van kutatásokra és fejlesztésekre ami szerintem kár, mert ha ugyanennyi pénze lenne az AMD-nek is akkor lenne okuk erőltetni a fejlődést hogy az élen maradjanak de így az Intel se tesz sokat mert nincs rá szüksége mert az AMD sajnos évekkel le van maradva. Ezt úgy mondom hogy AMD-t támogatom személy szerint.
2016. aug. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Processzor: core i3 6100:  35058Ft

Videokártya: gigabyte gt 750ti: 36620Ft

Ram: hyperx fury 8gb - 11416Ft

Hdd: wd 320gb - 8145Ft

Dvd író: nincs

Ház: Zalman z1 - 8468Ft

Táp: xfx ts 430w -12504Ft


128222Ft


Az amd egy fos, mert:

1. az 1 magos teljesítménye ugyanazon az áron az intelnek sokkal jobb.

2. A plusz árat valószínűleg a 8 magért fizetem, amit semmi nem használ ki.

3. Az amd az intelhez képest nagyon melegszik és sokat fogyaszt. A gyári hűtő pedig sokszor rossz.

4. Hallottam, hogy a gyengébb alaplapok a jobb amd Fx -eket vagy nem kezelik, vagy leviszik a proci teljesítményét. Inteles géphez viszont a legolcsóbb alaplap is tökéletesen megfelel.


Az amd apu -k viszont jobbak az intel prociknál, ha nem veszünk külön videokártyát.

2016. aug. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!