Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem rég kaptam egy Gigabyte...

Nem rég kaptam egy Gigabyte GTX 970 OC-t és ok nélkül néha újra indul a számítógép játék közben. Mi a hiba? (Több lent)

Figyelt kérdés

PC-m:


Processzor: Intel Core i5 4460


Videokártya: GIGABYTE GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit PCI-E (GV-N970TTOC-4GD)


RAM: Kingston KVR16N11S8/4 (4GB) x2


Alaplap: Gigabyte H81M-S2PV (SOCKET 0)


Táp: Zalman ZM600-TX (600W)


HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX


Ház: Spire SP1071B Maneo 1071


Azt hiszem ennyi (ha fontos monitor: LG LED 22M35 60 Hz, 1080p)


Olyan volt mintha lefulladt volna egy autó. Utána egyből újraindult. Ez megtörtént ezzel a táppal és egy 550 wattos Akygával is (a videokártya mellé minimum 500 wattos ajánlott). Plusz info, bárha nem hiszem, hogy fontos, az Akyga tápegységgel, egy picit zúgott is a kártya, ez a Zalmannal már megoldódott (ez most nem is fontos). Ez eddig 2-szer történt meg. Az Akygával beindítottam a FarCry 4-et és már a töltőképernyőnél kidőlt, a Zalmannal 15 perces GTA 5-ös igénybevétel után történt meg. Ebből az derül ki (mint már, hogy 2 táppal is megtörtént), hogy a videokártya váltotta ki. Mi lehet a probléma?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


Kérlek segítsetek



2016. aug. 4. 19:59
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
75%
xfx 430 ts tápot veszel és megszűnik a gond. Tudod ezek a tápok nem tudják a rá írt teljesítmény töredékét sem leadni. Olyasféle be csapás.. de híg sz*k híg a leve tehát ennyi. Amúgy nem is értem hogy normális konfigból hogy lehet ki sporolni pont a tápot ??? mért kell a legsz*bbat venni , örül hogy újra indult eddig nem leégett . Sürgősen cseréld le.
2016. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
73%
Ehhez a konfighoz legalább egy Corsair Vengeance 500W/Enermax Triathlor Eco 450W táp illene. Azzal meg ne foglalkozz, hány watt ajánlott a VGA mellé, a konfig összefogyasztását kell nézni.
2016. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a táp, de én valahogy a túlmelegedésre gyanakodnék. Több ilyen kártyával is volt tapasztalatom és főleg a gigabytos 970-ek hajlamosak a melegedésre, vagy a nem megfelelő ventilátor szabályzásra. Driverben, vagy erőforrásfigyelővel (Msi afterburner) érdemes lenne szétnézni.
2016. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell olyan tápegységet venni, amiről még professzionális teszt sem készült.
2016. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

"Lehet a táp, de én valahogy a túlmelegedésre gyanakodnék. Több ilyen kártyával is volt tapasztalatom és főleg a gigabytos 970-ek hajlamosak a melegedésre, vagy a nem megfelelő ventilátor szabályzásra."

Maximum 70°C volt a kártya hőmérséklete a legerősebb játék futtatása közben is, tehát a túlmelegedés nem lehet.

2016. aug. 4. 22:00
 6/53 A kérdező kommentje:
A legújabb fejlemény az, hogy az első beindítás óta (a Zalman táp beindítása óta) egyszer sem fulladt le. Megnyugodhatok, hogy többet nem fog? Azért még ezen a héten minden nap GTA, FarCry 20-20 perc, hogy megbizonyosodjak róla. Illetve lehet, hogy van valami összefüggés az ELSŐ beindítással?
2016. aug. 5. 11:20
 7/53 anonim ***** válasza:
ahogy nézem 12v ágon bőven eltudja látni a gtx 970 -et akár 2 -őt is megetetne de hogy milyen belsőséggel van ellátva azt nem tudom majd az idő eldönti .
2016. aug. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Tehát akkor összefügg a dolog az 1. Beindítással?
2016. aug. 5. 12:01
 9/53 anonim ***** válasza:
23%

#1

Aha. Persze. A 430-es nem bírt a GTX 960-al sem. Amint elkezdtem játszani, újraindult a gép. Táp csere óta nincs gond. Érdekes, bár én legalább kipróbáltam és nem csak olvastam róla.

2016. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs a Zalmannal. Lószart, nem jelent semmit az hogy nem talál valaki "professzionális" tesztet róla.
2016. aug. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!