Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Chieftec táp - zárlatát mi...

Chieftec táp - zárlatát mi okozhatta!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma egyik ismerősnél 5 éves Chieftec tápjában cserélni akartuk a 12cm -es ventit,

már igen csak hangosan ment, így megérett a cserére.


Szépen ki is lett cserélve, épp tesztelni akartam, hogy minden szuper -e, és nem -e fordítva raktam be.

Csak hogy épp itt jött a gond, a zöld és szürke, vagy valamelyik feketével összekötve manuálian is ellehet indítani a tápot. Na'h most nemes egyszerűség kedvéért az utóbbit választottam, mert közvetlen ott volt mellette a fekete, és össze kötöttem.

Ekkor jött a nagy "BadaBum!", kiütötte a szünetmentes biztosítékát, leütötte a villany óránál is.


Kérdésem, milyen zárlat, képes ilyet csinálni, ami a PowerON és GDN összekötésével ilyenre képes.

(óvatosan ki lett tisztítva is, azaz hogy ne legyen semmi por, maszat, de csak levegővel, fújatva)


Találkoztam már zárlatos táppal, de az simán rákötésekor leütötte a villany órát.

olyannal ami egy elvileg belső áramkörön keresztül csinálta ezt, olyannal még nem.


[link]


Üdv. Tibi



2016. aug. 4. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Adtál a tápnak terhelést?
2016. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

semmit, csak üresben akartam tesztelni, hogy jó irányba fúja a levegőt,

korábban már tucatnyi tápon megcsináltam ezt, ezért volt iszonyat fura.

2016. aug. 4. 22:27
 3/6 anonim ***** válasza:
A ventillátort a táp elektronikájához forrasztottad, vagy csatlakozós technika volt? Ha forrasztós, nem forrasztottad össze még valami mással is véletlenül?
2016. aug. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Forrsztós, és nem, mert nem szedtem le, csak a kábelt a venti csatijába dugtam, egy piros 5v és egy fekete 5dn -t, az azonos színű kábelnek megfelelő pontba.

(bár ha össze csomozóm akkor se történhetett volna ilyen)

2016. aug. 4. 22:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy leverje a biztosítékot, a primer oldalon kellett zárlatnak keletkeznie. Tehát lehet, hogy valamit nagyon rosszul forrasztottál, vagy oda került egy óncsepp/fémdarab/csavar, ahova nem lett volna szabad.
2016. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jah, és a tápventik általában egy feszültségvezérelt, max. 12V-os ágról mennek.
2016. szept. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!