Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Picit furcsa hangot ad ki a...

Picit furcsa hangot ad ki a gépem, a beépített ventillátorokra kéne gyanakodnom?

Figyelt kérdés

Kb 4 hetes a gépem, viszont 5 ventillátor volt alapon a házban, ebből 2 kékes. Eleinte nem volt ilyen "tartós" ez a furcsa kattogás.


Talán gagyi minőség lenne a venti? Zalman z9 neo vagyis az összes zalman ventillátor.


egyelőre videókártya nincs benne.


2016. aug. 5. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kicsit visítós kattogás, akkor valahol hozzáér a gépház burkolata a ventikhez, nálam ez volt sharkoon vg5-nél, visított, belerúgtam egy nagyot az elejébe és elhallgatott :D
2016. aug. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem visító hang, hanem inkább olyasmi mintha kattogna. mármint ahogy forog ugye gyorsan csinálja és valahol hozzáérhet valamihez, ezért eléggé hallható a "kattogás" de még eléggé szolidan csinálja, vagyis csak minimálisan rossz valamelyik.


A CPU/TÁP ventijével csak nincs gond, utóbbi egy FSP Hyper szóval az elég minőség, a CPU igaz egyelőre csak a 6100 beépítettje.

2016. aug. 5. 09:29
 3/4 lelekfalo válasza:

Szia!

1.körben probáld meg nagyon óvatosan lefogni egyesével lefogni a ventilátorokat állóra. Ha ez utan se szűnik meg keresd mashol a hang forrását (táp, vagy esetleg a vinyo).

2. Ha megvan melyik venti akkor lazits a csavarokon vagy vedd le a ventit es valamilyen kissebb távtartót rakj a ház és a venti kerete közé akár valamilyen gumis alatétet mert akkor még annyira se fog rezonalni. :)

2016. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

tökéletes ötlet, szerzek be valami kis gumialátétet :) Már új ventik vásárlásán gondolkoztam.. de szerintem csak 1 okozza...


Sajnos 5-ből 4 molexes, bár ha máshogy nem majd egyesével lehúzogatom őket a tápról.

2016. aug. 5. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!