Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akkor vegyek e RAM-ot...

Most akkor vegyek e RAM-ot vagy sem?

Figyelt kérdés
Adott egy samsung np350v5c-a03hu laptop. Minden hardver még a gyári, nem lett semmi cserélve, nem rég lett portalanítva szervizben. kb 3 éve gyötröm mindenféle játékkal. Aki esetleg jártas a steammel kapcsolatban, azonbelül az Insurgency nevű játékkal az tudhatja hogy nem erre az irodai fosra tervezték(akkor még azt hittem hogy jó az), bár ultra low beállításokkal (lévén hogy integrált VGA van) egész szépen lehet vele játszani co-op módban, de az sem az igazi. Neten egy pár fórumon azt olvastam hogy az integrált vga-k működéskor a meglévő ramból foglalnak le helyet vagy mi a fene.. Nekem most 4 gb van. Ha veszek hozzá még egy 4 gb-osat akkor elvileg 8 gb "dual channeles" lesz, de a VGA meg marad ugyanolyan tré mint azelőtt. Ha nem változtatok az ultra low játék grafikán, van esélye hogy több fps-em legyen és gyorsabban töltődjék be a játék, vagy csak kidobott pénz az extra ram? laptop boltban lebeszéltek róla. neten viszont ennek az ellenkezőjét olvastam. Már azt is kiderítettem hogy a steam inditási opcióknál megváltoztattam a lefoglalt ram mennyiséget 512 re ,na az egy kicsit segített, meg már az intel grafikus beállításoknál is mindent teljesítménycentrikusra állítottam, bár az ilyen spéci effekteknél (füst, tűz flashlight, stb)még mindig be-beszaggat a játék, pedig ezeket próbálom kerülni, kb 67-70%on szokott mozogni a teljes ram használat a feladatkezelőben (játék közben, noha van hogy 1096mb-ra ugrik csak az az egy program miatt), játék nélkül 30-40 körül. Légyszi ne írj olyan marhaságokat hogy vegyél gamer laptopot, vagy asztali gépet, vagy hogy mié'nem kérsz anyádéktól meg egyebek. Ha megtehetném, már nyílván kiadta volna az eszem hogy az lenne a célszerű. Köszi!

#Steam #integrált notebook VGA #fps-boost? #RAM-dilemma
2016. aug. 10. 19:29
 1/3 anonim válasza:
Tobb ram mindig jol jon, semmikepp se kidobott penz, a dual channel pedig szokott jatekokba sebesseget novelni IGP-vel mert valoban a rambol oszt a videoramnak is, viszont az jatektol is fugg , hogy mennyit gyorsit rajta
2016. aug. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Amugy meg ha nem szeretnel masik laptopot venni csak ezzel gyorsithatsz rajta, max a betoltest ssd-vel , ramot olcson meg lehet kapni, esetleg csak 2 gigat vegyel , azzal is megvan a dual channel
2016. aug. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyan akkora kell hogy legyen a mérete hogy dual-os legyen
2016. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!