Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy amd a10 5800k típusú...

Vilecs kérdése:

Egy amd a10 5800k típusú processzornál normális a 75-80 fok egy cooler master hyper tx3 evo mellett?

Figyelt kérdés
Ha esetleg sok, akkor valami tipp, hogy hogy tudnàm csökkenteni? Mert nagyon sok ismerősöm mondja hogy sok, viszont sokan mondjàk, hogy amd-nél ez a szàm normális, viszont szerintem 100%-on nem megy a proci, úgy produkálja ezt az összeget.

2016. aug. 11. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak processzorok, amik jól bírják a hőt, ez pont nem az, 70 °C fölött már nem érzi jól magát. A biosban manuálisan fel tudod tekerni a ventilátort.
2016. aug. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kránitz Ádám ***** válasza:

100%-on nem lepődnék meg rajta, de ha ilyen netezés közben is ez van akkor:

1. BIOS-ban hőtű sebességét feljebb venni

2. Ha még mindig fennáll a probléma akkor hűtőt leszeded és újrapasztázod.

3. Ház légáramlásának javítása (akár 15°C-ot is lehet vele nyerni.

2016. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez olyan 70%-os terheltség, mert kb amikor lolozok, akkor képes 75 fok körülire menni, tudtommal úgy mem megy 100%-on. De netezés közben kb 40-45-ön van, szóval úgy teljesen normális.
2016. aug. 11. 14:47
 4/6 Kránitz Ádám ***** válasza:

őőőő, nem....


Az egy dolog, hogy nem kell csodálkozni azon, hogy ennyire melegednek, de 80 fok fölött simán elkezd throttingolni, bár ha értelmes a BIOS beállítás akkor 80 fokot átlépve már lekapcsol.

2016. aug. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hàt ma vettem új hűtőpasztàt, meg vettem videókàrtyàt is, kíváncsi vagyok, hogy úgy, hogy újrapasztázom, és nem fogom használni a bele integrált gpu-t , így hàny fokos lesz, az integrált gpu miatt is melegedhet jobban amúgy?
2016. aug. 11. 15:16
 6/6 Kránitz Ádám ***** válasza:

Igen, mivel az is egy fogyasztó, és a CPU + IGP együtt eszik 100W-ot szóval jó ha 80W lesz IGP nélkül, ami kb 10 fokot simán jelenthet.


(Pentium G840-et használtam én is IGP-vel egy ideig, gyári hűtővel is 60 fokig ment, mikor kapott egy ősrégi de akkor is erősebb kártyát máris lett a 60-ból ilyen 48-49)

2016. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!