Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miert lehetett ez a routerrel/...

Miert lehetett ez a routerrel/internettel? Ki csinalhatta? Megvaltoztassam az osszes jelszavamat?

Figyelt kérdés

A routef az utolso napokban mindig villogott, (elotte is volt mar ilyen de csak neha-neha) vagy nem mukodott az internet, vagy volt, hogy ugy jelezte jo es megsem volt net.


A szolgaltatot hivtam. A tesztek jok voltak, mikrofilterre gyanakodtunk, talaltam otthon ujat, kicsereltem, meg a kabeleket is. Es meg mindig xar volt, hat akkor a modem-router a hibas.


Vettem uj modem-routert, a szolgaltatoi username es password nelkul nem tudom csatlakoztatni. Es itt a szolgaltatok nem adjak ki nagyon ezt, mert a sajat routerukez akarjak hogy hasznald.


A sajat router beallitasaiban probaltam kikeresni es addig kattintottam amig atirtam az admin jelszavat - tehta a 192.xxx.xx valamin ha belepsy mas jelszot ker mar


Azota tokeletesen mukodik a net.

Szerintetek mi a fax lehetett ez?

Ki csinalhatta?


Ertem azt barki, aki admin-adminnak belepett, kozelben kell lennie, vagy a tavolbol is bele tud nyulkalni?


Lathatta az osszes email, netbankos jelszavamat?

Lathatta a megnyitott weboldalakat?



2016. aug. 11. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha wifis ruter és nem volt levédve a wifi akkor igen az kotorászott bele aki akart.. és így jártál, ha vedtelenűl hagytad! Nekem a telekomtol külön van iptvm (net nincs) melyhez kaptam egy wifis,ruter/modemet de az volt az első, hogy wifi es admin user/pass megváltoztassam meg ssid-t kikapcsoljam! (bár a wifijükre semmi szükségem mert a net olyan vacak rajta mint a korlátozott mobilnet... meg még annális vacakabb.. de nem is ez a célja hanem, hogy a settopboxot kiszolgálja)



Aki meg belépett a ruteredbe az valószínűleg wifivel tette nem pedig távolról.. mert azért nem hinném, hogy alapból engedélyezve lett volna a ruter távoli kezelés!

2016. aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Alapbol jelszoval vedett es nem kitalalhato.


Volt akinek volt hozzaferese netes teve bekotese miatt.

A tavolbol latta is, hogy milyen csatornakat nezunk eppen. 😳


Vagy a szomszed mehetett bele a routerbe? Ott admin, sky, volt az alapbelepes.


Tudom, hogy az egyik szomszedomnak nincs nete, kerte most a jelszot, ahogy latott az uj routerrel jonni, mert hogy a masik szomszed akkor adja ha fizet erte.

Hat en se akarom odaadni neki a jelszot. Igy se castol HD-t most a Chromecast, mert 5 mb/sec alatt van a net sebessege...

2016. aug. 13. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Távolról nem tud belenyúlni, ha nem ismeri az éppen kiosztott külső ip-t, sok esetven még akkor sem, mert a távmanagement alapból nem szokott engedélyezve lenni.

Közelről csak akkor tud belépni, ha azonos hálózatra csatlakozik, azaz először felcsatlakozik az ssid-re, majd belép a routerbe. A wifi jelszavát nyilván nem tudta, mégha az admin/admin kitalálható is lenne (mint gyártói access, pl tp-link, és sok egyéb).

Az adminisztrációs területen naplózva szokott lenni a dhcp-n osztott ip és a kliens mac címe. Ebből láthatod, hogy a router osztott-e ismeretlen eszköznek ip-t, enélkül nincs rácsatlakozás, tehát belêpés se.

Néha a routernek elég egy restart (sőt szükséges, hogy helyre jöjjön), és ha jelszavakat állítottál, akkor gondolom a restart is megvolt.

Továbbá attól, hogy a routerbe bárki belép, még nem jut be az alhálózati kliensekre, ahhoz az egyes számítógépeknek ezt kifejezetten engedniük kell (nyitott portok, futó szerverek, távoli asztal stb).

Nekem az az álláspontom (így kívülről), hogy nem "törtek fel", legfeljebb a hackerkedés misztikuma ébresztett benned gyanút.

2016. okt. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oke.


Anno volt ilyen netes tevenk, ahhoz kerte a ficko a routernek a dolgait amikor szerelte.

Es fura volt, hogy tudta "lattam teveztetek"

"lattam reg kapcsoltatok be a tevet" stb. pedig a tavolban volt.


A teve meg netrol jott iptv vagy mi a jo eg ez.

2016. okt. 14. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!