Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemezeknél mit takar a...

Merevlemezeknél mit takar a hozzáférési idő? És mennyire észrevehető ha 8.5ms helyett 4.2ms?

Figyelt kérdés

2016. aug. 12. 18:03
 1/3 Szirty ***** válasza:

Benne van a nevében (egyébként google használatban otthon vagy-e?).


Az az idő amennyi eltelik attól kezdve hogy a gépnek igénye támad egy adathoz való hozzáférésre addig amíg az adathoz ténylegesen hozzáfér.


Átlagos hozzáférési idővel szoktak számolni, mert ez az idő nagyon nagymértékben függ attól, hogy hol van a fej a hozzáférés pillanatában és hol van az adat amihez hozzá kell férni.


Ha egy program nagyon sok file-t használ egyszerre vagy egy file-ban gyakran "seekel" (változtatja a file-on belül az írás/olvasás helyét) akkor a hozzáférési idő számottevően meg fogja határozni a program sebességét.

2016. aug. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen otthon vagyok. De az nem mondja meg nekem hogy sok e a különbség a 4.2 és a 8.5ms között...
2016. aug. 12. 20:30
 3/3 Szirty ***** válasza:

"De az nem mondja meg nekem hogy sok e a különbség a 4.2 és a 8.5ms között..."


Dehogynem mondja meg. Csak kell használni hozzá az agyat.

De én is leírtam fentebb.


Leegyszerűsítem neked:

Attól függ:

Gyakori és sok file elérése esetén ez érezhető (nagy) lassulást okoz.


Ha csak egy file-t olvas vagy ír (vagy keveset pl. audio vagy video feldolgozás) akkor az elérési idő különbsége nem lesz meghatározó.

Kivéve persze ha a filerendszer erősen fragmentálódott, mert a darabok elérése is hozzáférési (seeking) művelet.

2016. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!