Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek nagyon rosszul...

Szerintetek nagyon rosszul jártam, hogy ezeket megvettem egy új konfig építésekor?

Figyelt kérdés

1) ASUS Sabertooth 990FX R2.0 50 E

(eredetileg egy FX-9590-eshez vettem, de nem volt jó egy 20 ezres léghűtővel, mert fagyagatott, így lecseréltem egy 8350-re)


2) AMD FX-8350 x8 (4.0 GHz) 48 E

(mint írtam eredetileg egy 9590-est vettem, de sok próbálkozás után sem volt jó, de gazdára lelt)


3) Be Quiet! Dark Rock 3 (190 W TDP) 17 E



a többi már lényegtelen, mert Intelhez is jó...


Várom a meglátásokat, amúgy most kezdtem nézni a teszteket és látom, hogy jelenleg egy 67 E forintos i5 6600-as is azonos videókártyával 10 FPS-ekkel produkál rá, több játékban is, de valószínű olcsóbban ki is jöttem volna vele, ha előbb rögeszmésen utánajártam volna, mert nem kell hozzá ilyen drága alaplap + hűtő...


Eredetileg úgy terveztem, hogy úgy építek gépet, hogy 5 évig bírja, de ahogy látom a teszteket, így utólag, hát nem mondok semmit, ha esetleg rosszul látom vagy túlságosan negatívan látom = javítsatok ki.


Csak az igazságot!!! Van-e jövője vagy nincs? Csak Full HD/1080p a cél, nem több.


Ja amúgy minden alkatrészt újonnan vettem garanciálisan. Gondoltam ezt leírom.


2016. aug. 13. 23:35
 1/6 A kérdező kommentje:
*UI: Jelenleg egy ASUS GTX 960 (4 GB) van a gépben, de esetleg jobban járnék ha félre tennék pénzt és egy 980 OC-ssal próbálkoznék, de mint fennt is írtam úgy is 10-15 FPS-t varr rá egy i5-ös is.
2016. aug. 13. 23:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg jó (én is húzott fx8320at használok (igaz nem most vettem)), de az árán lehetett volna jobbat is venni, ezt te sem tagadhatod.
2016. aug. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy az FX 2012 es konstrukció, ugyan megpiszkálták az évek alatt, de nagyon minimálisan. 4 évvel a megjelenése után 5 évre venni nagyon.. lelkes hozzáállás. Amúgy sem ajánlott egy ideje a felsőbb kategóriában fx re építkezni, de most végképp nem, október-november magasságában jönnek az új amd procik, legalább azokat érdemes lett volna megvárni.


Viszont attól nem kell tartani, hogy máról holnapra nem lesz elég, de pl 1-1,5 év múlva könnyen lehet, hogy lesznek vele problémák(egyébként baromi drágán vetted ezt a procit, én egy éve váltottam ugyanerre 35 ért - mondjuk akkor épp egy elég combos leárazás volt, de véleményem szerint ennél többet nem is ér).

2016. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=I-JtmIfS4sw


Ez így elég sokat elmond az AMD jelenlegi állásáról, hogy jelenleg mennyire éri meg az árát egy ilyen drága processzor, amihez ilyen drága alaplap és hűtő kell, miközben bruttó 50 ezerből megoldod Intel oldalról. Feltéve, ha csak játékra lett véve.

2016. aug. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg fx 6300 van 4,5 ghz-en és le akarom majd cserélni 6700k-ra de még várom hogy milyen lesz az új amd.

A lényeg hogy rengeteg tesztet néztem (nem youtube-os hülyeségeket) és most hogy van ugye a vulkan és a dx 12 azért jobban teljesítenek az fx-ek főleg az új programoknál profitál. szerintem egy darabig még el leszel vele egy korrekt kártyával aztán majd kiderül. Jövője már nincs az fx-nek de azért még van 1-2 év mire azért nem fognak futni a játékok mert fx nem bírja.

2016. aug. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan rossz az az AMD. Én annak idején Intelről váltottam FX-re, mert kellett a teljesítmény, a munka miatt is.


Lehet megköveznek itt egyesek, de semmi bajod nem lesz azzal a procival még egy darabig biztos, de szerintem játékon kívül mindenben elkeni a száját az I5-ösnek..., de sanszos, hogy ott sem marad le sokkal.



Persze a fogyasztás, és az ár/érték arány az egy teljesen más dolog.


.. És alap, hogy vásárlás után már nem nézegetünk teszteket :)


Sajnos a lapot is tényleg drágán vetted, az az első proci nem kellett volna( egy kazán, és zabál), akkor elég lett volna egy 970-es lap.


Szerintem használd és ne gondolkozz rajta többet. :)

Jó kis proci az.

2016. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!