Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Előfordulhat-e kompatibilitási...

Előfordulhat-e kompatibilitási probléma / túlmelegedés / kondi-pukkanás / bármiféle gond, ha egy régebbi alaplapon szeretnék egy újabb VGA-t futtatni?

Figyelt kérdés

alaplapom:

ASUS P5KPL-AM SE ( [link] )


tervezett VGA:

GTX 750 Ti TwinFrozr OC 2GB GDDR5 128bit PCI-E ( [link] )



táp: 500 Watt



2016. aug. 13. 23:46
 1/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Ahogy látom az alaplap bírni fogja azzal nem lesz baj.


Most szokásos dolog megkérdezni ,hogy mi a táp ponzos típúsa milyen proci és mennyi ram mellé vennéd. Ha ezt leírod tudunk ajánlani netán jobb Vga-t.

2016. aug. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szvsz mivel az alaplap csak mint átviteli közegként funkcionál nem kéne, hogy bármi baja legyen. Ha valami nem kompatibilis úgysem indul el a gép. A VGA túlmelegedése nem fog függni az alaplaptól semmilyen mértékben, de ha bármi baj előfordulna, úgyis leáll a gép mielőtt megfő a hardver. Kondi pukkanás alaplapon nem függ a VGA-tól. De ez csak az én logikus elgondolásom, nem tenném rá a nyakamat. :D
2016. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, eléggé limitált az alaplap tűrése. Lehet hogy a chipset nem bír ekkora terhelést.

De ez inkább megérzés.

Inkább várd még meg, amíg valaki olyan válaszol, aki rakott már össze ilyet.

De abban viszont biztos vagyok, hogy kihasználni nem fogod tudni a videókártyát, az alaplapod maximuma alapján (ddr2, max 4 giga...) csak olyan játékok futnának el nálad, amihez egy jóval gyengébb vga is bírja az ultra high felbontást.

2016. aug. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző jól mondja amúgy nem lenne gáz mert nekem is hasonló alaplapom van ASUS P5B és poénból kölcsönkértem a haverom gtx 760 ját és nem volt semmi baj azon kívül hogy a videókártya 40-50% fölé nem ment míg a processzor és a ram 100%-on dolgozott
2016. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az RX 480-t sikerült úgy piacra dobni hogy az túllépte a PCI Express sín szabványos terhelhetőségét, gratulálunk az AMD-nek. De mi a péknek raknál egy LGA 775 lapba ekkora videókártyát? Hát ugye. Mással nincs gond.
2016. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pentium e5300-as (2 magos, 2,6 ghz) proci, és 4 db 800 mhz-es ram mellé lenne (igen, ddr2).

Csak átmeneti dolog lenne új gép vásárlásig az új kártya.

2016. aug. 15. 11:50
 7/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
JA úgy rendben, így a 750ti nem fog 60% fölé kúszni :D
2016. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!