Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja egy laptop...

Mi okozhatja egy laptop hűtőjének leállását? (részletek lenn)

Figyelt kérdés
Egy Lenovo Z510-es laptopnál történt, hogy játék közben melegedő műanyag és elektronika szagra lettem figyelmes, továbbá, hogy a bal kezem alatt felforrósodott. Azonnal elkezdtem kilépni mindenből és leállítani. Feltűnt, hogy nem megy a procihűtő. Miután kihűlt ismét bekapcsoltam és azóta is problémamentesen működik a hűtőventilátor igény szerint. Azonban nem hagy nyugodni az eset. Haldoklik a procihűtő, vagy más okozta ezt? Előfordulhat ismét? Nem szeretném ha gajra menne a emiatt a gép.
2016. aug. 14. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikor volt kitakarítva utoljára?
2016. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha rajta van a kezed, akkor simán össze is nyomhattad a műanyagot, amitől egy picit megszorult a forgása. A másik a rengeteg szemét/por, mert régen volt kipucolva.
2016. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első körön egy kitakarítást kell eszközölnöd. De majd figyelj rá a napokban, hogy mindig megy e. Én egy HP géppel jártam így. Véletlen szerűen leállogatott a hűtés, egyszer csak lekapcsolt aztán néha újra feléledt. Teljesen véletlen szerű volt. Ott elvileg a ventilátor volt a hibás.
2016. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2,5 éves, és szervizben azt javasolták, amíg nem melegszik, vagy egyéb tünetei nincsenek az elkoszolódásnak addig nem érdemes szétszedni. Szóval akkor most jött el az ideje az első kitakarításnak újrapasztázásnak?
2016. aug. 14. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyám a gépét beadta szervizbe, ahol 5000 Ft-ért elvileg megcsinálták.

Rá 1 hétre szedtem szét én, mert 1kg pasztát hagytak rajta, de a 3 szőrgolyó ami ott gurult az alaplap mellett az senkit nem zavart. Szóval ha jó munkát akarsz magadnak javítod XD

2016. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sosem szedtem szét laptopot, néztem már meg párszor hogyan kell konkrétan az enyémet szétszedni és nem tetszik :D. Sok a szétpattintós ügyeskedős rész. Esélyes a károkozás. :)
2016. aug. 14. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!