Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen beállítást érdemes...

Milyen beállítást érdemes megadni laptopnál a "főkapcsoló és képernyőfedél beállítása" részben amikor a laptop áram alatt van illetve nincs áram alatt?

Figyelt kérdés

Ugyebár be lehet állítani, hogyha a laptopot kikapcsolom a "Leállítással", akkor ténylegesen kikapcsoljon, hibernálódjon, alvó állapotba kerüljön stb. és ugyanezt be lehet állítani akkor is, ha csak lecsukod a laptop fedelét. Milyen beállítást érdemes ehhez használni?


A gyári beállítás szerint mindkettő esetén "alvó állapotba" tette. Eddig úgy gondoltam, hogy úgy lenne jó, ha képernyőfedél lecsukáskor alvó állapotba teszi magát, "leállítás" gombbal pedig végérvényesen kikapcsoljon, mert hogy még se fusson már a gép, meg a RAM-on lévő dolgok is törlődjenek le (nem tudom, hogy működik az Alvó állapot, de mivel visszahozza azokat a programokat, amikkel addig dolgoztam, úgy gondolom, hogy nem törli a RAM-on lévő dolgokat).


Viszont megfigyeltem, hogy ha leállítom a gépet, és legközelebb bekapcsolom, gyakran nem szívesen akar elindulni elsőre (egér van, de a képernyő fekete, nem tölt be semmi). Olyankor a Power gombbal kell mindig kinyomnom, aztán újra bekapcsolnom, ezért kezdek kételkedni abban, hogy vajon jó-e, ha ezzel a beállítással megy a gép.


Sajnálom, nem vagyok valami gépzseni.

Ja és új gépről van szó (Lenovo), drágább árkategóriás, ősz körül kaptam (nem használtan vett). Nincs is agyon használva, kb. havonta egyszer-kétszer, illetve nyáron, nyaraláskor gyakrabban. Általában mindig áram alatt van.



2016. aug. 14. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem pl a fedélnyitásnál/zárásnál nem csinál semmit áram alatt, mert van, hogy otthagyom a gépet mondjuk tölteni, de megszoktam h lehajtom a fedőt. A bekapcsoló gomb pedig altatja. Tápról használva viszont altatja a gépet a fedél lehajtása.
2016. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálam a fedél lecsukására hibernálás van beállítva, ez majdnem olyan, mintha kikapcsolnád, de sokkal gyorsabban indul.
2016. aug. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. aug. 16. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!