Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kell még valamilyen driver...

Kell még valamilyen driver ehhez a géphez?

Figyelt kérdés

Most fogom rárakni a tesóm gépére a Windows 10-et.


Alaplap: Gigabyte F2A55M-DS2 Socket FM2


A Gigabyte oldalán a három közül a "Rev 1.2"


[link]


Itt ugye meg is találtam a hangkártyát, BIOS-t, meg ilyesmiket, de ha ezeket felrakom, ott mit kell állítani?


Ez az egyik kérdésem, a másik:


A processzor: AMD A4 4000 A-Series


Pontosan ez: [link]


Csak nem találtam az AMD oldalán az integrált videokártyáhához drivert, vagy ahhoz nem is kell?



2016. aug. 17. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A BIOS az alaplapodon van alapból, azt nem kell 'felrakni', legfeljebb update-elni lehet, ha van újabb verzió, de nem fontos, és picit macerásabb folyamat is (és veszélyes).


Ami neked elsősorban kell, az az AMD chipset driver. Ez tartalmaz jóformán MINDENT ami az alaplapi dolgok működtetéséhez kell. Talán a LAN és az Audio drivert külön fel kell még rakni.


A legfontosabba chipset és a LAN, ha ezek megvannak, már tudsz internetre csatlakozni, és letölteni, ami még kell.


Processzor integráltjához alapvetően nem kell külön drivert felrakni, nem tudom van-e egyáltalán (intelnél biztosan van)


Egyébként sokat segíthet egy automatikus driverletöltő program az elején, pl a Driver Booster, ez elég ügyesen felméri az eszközöket a gépen, és összeszedi a legfrissebb drivereket hozzájuk. Viszont ez csak akkor fog működni, ha már van internetkapcsolat, tehát a chipset és LAN drivert előtte fel kell rakni.

2016. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most végeztem a Windows 10 telepítésével, és az internetre csatlakozik, egy 50GB-os partíciót külön szedtem a rendszernek, és annak gyökérkönyvtárában létrehozott egy "AMD" nevű mappát, amiben van "setup".



Viszont van egy kis gond. Van egy Helyi Lemez C-m, a D meg sehol sincs, pedig azon még ott van 180GB szabad hely, ami a saját dolgoknak kellene.

2016. aug. 17. 15:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Megoldottam, a lemezkezelőben még kért egy formázást, és így megjelent a Fájlkezelőben, mint az új D meghajtó.
2016. aug. 17. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!