Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez normális? SSD gond.

Ez normális? SSD gond.

Figyelt kérdés

Van egy 250GB-os Samsung EVO SSD-m.


2 hete vettem meg. Működik meg minden.


De: Nagyjából 300GB-ot írhattam rá, én.

HDSentinel szerint, az összes írt adatmennyiség 735GB.


Ez azt jelenti, hogy 2 hét alatt kb 450GB-ot írtam rá csak úgy a semmiből. A windows frissen települt értelemszerűen az SSD-vel.

Gondolom a temp, meg a cache fájlok azok amik változnak állandóan, de két hét alatt közel 450GB-ot?


A gép 0-24-ben megy, ritkán van kikapcsolva, amikor takarítom.


Ez egyébként normális?

Azthiszem 75TB írás az, amire még a gyártó garanciát vállal.



2016. aug. 17. 18:17
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Ismerős is vett az egyik legolcsóbb típusból, és nála is ilyen probléma volt az elején: ADATA 120GB, 20-30GB-ot írt rá egy hét alatt, de a mellékelt gyártói szoftver 0,17TB-ot (~170GB) jelzett, - viszont utána hónapokig nem változott az érték...


Az SSD-k vezérlése időnként átpakolgatja az adatokat, hogy a memóriacellák egyenletesen használódjanak el, bár általában a tárolt adatmennyiség 10-20%-a az átmozgatott mennyiség, de nem optimalizált vezérlés esetén 50% is lehet.

2016. aug. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Adtak hozzá CD-t, de mivel nincsen optikai a gépembe, nem használtam. Lehet, hogy ott kell valamit beállítani?
2016. aug. 17. 20:27
 3/5 A kérdező kommentje:

Samsung Magiciant leszedtem.

Beállítottam Maximum Realibity-re az OS-t.

A "random" írás, amit nem én hajtok végre, felgyorsult.....

Fogalmam sincs, mi lehet a baja....

2016. aug. 17. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:
hogy a brébe írtál rá min 300GB ot két hét alatt?
2016. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát, átraktam HDD-ről GTAV-t SSD-re, az ugye kb 64 GB. Aztán nem lett jó, szóval letöltöttem rá ami megint 64GB. Ezmár 128. (Azóta nincs rajta, csak kíváncsi voltam.)


A windows aktiválásával voltak problémák (KMSpico legújabb verziója tele van vírussal, hírdetésekkel, amit én nem tudtam, szóval párszor újraraktam a w10-et is, mire sikerült.)


Valahogy így..... :D

2016. aug. 23. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!