Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi ciripelhet a gépemben?

Mi ciripelhet a gépemben?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám hogy,valami terhelés alatt ciripel a gépemben vagy nem is tudom olyan áramos hangja van.Én leginkább játék közben vettem észre hogy,más a hangja betöltésekkor,a menüben,külömböző mozgásoknál máshogy ciripel vagy valamilyen hangot ad.Pontosan nem tudom behatárolni hogy,mi adja a hangot.Teljesítménybeli változást nem észleltem.Viszont a múlt héten vittem be szervizbe emiatt és ott azt mondták ők nem hallanak semmit.

2016. aug. 17. 18:57
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
Azt ne mond hogy a Chieftec szar tápegység márka
2016. aug. 18. 12:05
 22/49 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
A Chieftec irodai felhasználásra gyárt tápot. Radásul az iArena az egy olyan szériájuk volt ami nem teljesíti az ATX szabványt. Mennyiért vetted azt a 600w-osat? 10k alatt? A normális 600 wattos tápok 30 fölött kezdődnek. Nehogy már azt hidd ,hogy egy nevesebn gyártónak csak jó tápjai vannak. :D Cooler Masterből és FSP-ből is van nagyon sok nem ajánlott tap. Szép volt! Gratulálok!
2016. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
De ,ha, valami baja lesz a gepednek, és van rá esély ,hogy a táp miatt történt ide ki ne merd írni kérdésként!!!
2016. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
:) :) :) :) :) :)
2016. aug. 18. 21:29
 25/49 A kérdező kommentje:
Amugy meg képzeld el hogy a videókártya csinálja
2016. aug. 18. 21:32
 26/49 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Akkor lecserélted a fos tápot egy másik fosra és nem vagy előrébb.
2016. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

Már miért ne lennék elörébb?

És miért vettem volna szar tápot?

2016. aug. 18. 21:39
 28/49 A kérdező kommentje:

Nehogymár ez a táp ne legyen elég ebbe a gépbe!!!!

Azt még elhiszem hogy az előző táp nem volt jó.

De hogy ez sem jó az már rohadt nagy hülyeség.

Tökmindegy is lenne mit vennék,nektek minden szar lenne mert nincs jobb dolgotok mint mindent leszarozni.

Nehogymár mondjuk 100 tápbol 98-at arra gyártottak hogy ne legyen jó semmire!!!!

2016. aug. 18. 21:56
 29/49 A kérdező kommentje:

Mond már meg nekem miért nem jó?????

Mi nem jó benn???

Tudom erre a válasz hogy szar,fos meg majd megtudod meg ha úgy lessz nehogy kiird ide bla bla bla

2016. aug. 18. 22:20
 30/49 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Szóval, öntsünk tiszta vizet a pohárba, elmondok mindent szóról-szóra.


Approx táp: Nem a teljesítményével volt gond hanem az alkatrészek minőségével, élettartamával, rossz minőségű kondik amik hamar öregszenek és egyszer csak elpukkannak, viszik magukkal a gépet.


Chieftec táp:

Utánanéztem, volt GPA, GPS, stb...

A 600w-os tápodat kivétel nélkül minden bolt 14000 ft alatt árulja ami ugye (irreális mert egy ekkora táp minőségi cuccokkal 25.000ft-nál többe kerül).

De mégis mit tudunk: Voltak a sok AAA-s kiadások amik gyenge hatásfokkal, hangos ventivel rendelkeztek, kevés leágazással satöbbi.

És ezek után voltak használható, egyenesen rossz, és kevésbé használható szériák is.

Ahogy megnéztem PH!-n a GPC belső elégséges konstrukció, ha már megvetted végül is felesleges cserélni, megvárod míg tönkremegy és majd akkor cseréled. Addig hajtani fogja a konfigot meg megfelelő lesz az igényeidnek.

Itt nem arról van szó ,hogy te most szart vettél hanem ,hogy ennyiért vehettél volna SOKKAL(x10^18) jobbat.

Mondjuk egy XFX TS430-at.


És nem azt mondtam ,hogy nem elég a gépednek, hanem ,hogy

nemes egyszerűséggel Felesleges, a géped még (peak) max fogyasztáson sem eszik 250w-nál többet.

Egyébként meg: nézd meg légyszives ,hogy hány voltot ad le teljes terhelés alatt a táp. Valószínűleg kis időn belül elkezd majd a feszültség ingadozni.


Valamint van még egy ilyen dolog amit úgy hívnak "standby" mód, ha a géped nem fogyaszt a táp teljesítményéne 20%-kánál többet akkor esetünkben alacsonyabb hatásfokkal üzemel a táp mint amúgy [Gyors fejszámolás 600/10*2=120 600-120=480 480/10*2=96w].

Ez esetünkben ugye nem 96watt hanem ~75 amennyit a config fogyaszt így a táp a konnektorból 125 [Szintén gyors fejszámolás 75*100/60=w] mert csak 50/60% itt a táp hatásfoka.


De ha egy XFX TS430-at vettél volna!

Akkor [Gyors fejszámolás 430/10=43 430-(43x2)=334 334/10*2=66,8] az itt csak 66,8wattos "standby" határ miatt a táp jóval magasabb hatásfokon fog működni ~75%.

A géped kb 75wattot fogyaszt szóval s határ fölött van ezért csak 100w-ot fog felvenni a konnektorból.

(Fejszámolás: 75*100/75=100) Ezáltal spórolsz 25wattot.

Ugye erre csak a spórolós manci nénik figyelnek, de mégis ennyivel jobb esetünkben egy kissebb táp mint az indokolatlanul nagy.


De ,hogy most elmondjuk miben jobb az XFX: Seasonic belsős, a Seasonic a tápok koronázott, istenített királya, istencsászár, zsír, szipi-szupi, rengeteg védelem, tökéletes feszültségek, szóval ennyivel jártál volna jobban.


Ja és egy Cooler Master Elite Power felhasználó vagyok.

Ez szintén egy 600wattos táp, csak ebben a Cooler Master nyúlt félre, a feszültségek jók, de azokat a védelmeket hagyták amik a tápot védik, nekem tönkre fog menni a táp de a gépemnek nem lesz nagyobb baja, de azért előtte fogok cserélni.


Ja és Chieftec-ből csak a CTG ajánlott, mert megérdemli.

2016. aug. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!