Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új processzor hűtő, hőfokok?...

Új processzor hűtő, hőfokok? Szerintem sok.

Figyelt kérdés

Üdv!


Előre is leszögezném, hogy nem nagyon értek a témához..


Vettem a géphez egy új processzor hűtőt, ami a gyári hűtőt cserélte le. (A gyári rohadt hangos volt, terhelés alatt ~ 4-5000RPM)

Az új hűtő egy DeepCool ICE EDGE MINI FS V2 lett (olcsó volt, nem írtak róla rosszakat). Gyárilag volt rajta paszta, ezért nem kentem le újra másik pasztával.


Prime95-tel 20 percig futtattam egy stressz tesztet (tudom nem sok, de ma csak ennyi időm volt.. kíváncsiságból megnéztem), közben RealTemp nevű programmal néztem a hőfokokat. 20 perc után 79-77-76-74 fok lett végül..

Szerintetek ez sok? Amúgy holnap szerintem újra lefuttatom, csak több ideig, mivel ma már nem akartam ezzel foglalkozni.


Van itthon Artic MX-2 pasztám is, talán le kéne szedjem a hűtőt és újrakenni azzal? Mennyivel csökkennének a hőfokok?


Játszani fogok a géppel, eddig is ezt tettem. GTA V eléggé leterheli a processzort, szóval nem szeretném, ha pár óra játék után elfüstölne a gép..


Vettem egy új gépházat is, mert eddig az asztalon voltak az alkatrészek. 3db ventillátor volt benne alapból -> 1 hátul + 2 elöl

úgy csináltam, hogy ami hátul van az kiszívja a levegőt, amik elöl vannak azok megbeszívják a házba.


Illetve még valami.. bekötöttem az előlapi cuccokat, hang, reset_switch / power_switch stb. Egyedül az USB nem működik.. pedig azt is bekötöttem. Tippek?



Itt a gép:

CPU: Intel Core 2 Quad Q9300

RAM: 4x1GB Kingmax DDR2 800MHz

TÁP: FSP HEXA+ 400W

VGA: GTX750Ti 2GB

HÁZ: Kolink Aviator M

HDD: 500GB 7200RPM SATA2

LAP: Foxconn Q45M



Szóval akkor a kérdések sorban:


1. - A hőfokok stressz teszt alatt nagyon sok? (79°C - 20p)

2. - Újra kéne pasztázzam a hűtőt, akkor javulna? (Artic MX-2 van itthon)

3. - A ventillátorok jó "irányban" vannak? Jó lesz a szellőzés?

4. - USB cucchoz valami tipp, hogy miért nem jó?


Előre is köszi, ha kell még valami infó akkor írok.. holnapig jó lenne, ha jönnének használható válaszok.



2016. aug. 18. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nézd meg jól illeszkedik e a hűtő

ha jól pasztázd újra az mx2-vel

ha így is sok feszeld alul a procit

2016. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pasztázd újra.
2016. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én egy Q8200-on használtam, játékok alatt 62-65 fok közt ingázott a proci hőmérséklete, Prime95 viszont sokkal jobban leterheli mint egy játék. Nagy javulást ne várj, ha játékok alatt nem megy 70 foknál feljebb akkor nincs ok aggodalomra.
2016. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi, mennek a zöldek.


Gyári hűtővel nekem is 65 ig ment max, viszont felment akár 4-5000RPM-re is a venti, szóval rohadt hangos volt. Ezért cseréltem le.. Itt viszont ugye halk a hűtő, de a hőfokok meg mennek fel..


15-20 perc játék után 67-68 ig is felment, de ment volna tovább is szerintem..


Holnap akkor újrapasztázom, remélem pár fokot javul azért..


Amúgy Kb. mennyi ideig futtassak Prime95 tesztet (Smart FFT)?


Jöhetnek még válaszok / tippek, ötletek.

2016. aug. 18. 21:20
 5/11 anonim válasza:

Nem vészes. Hiába pasztázonád újra.

Amd- k jobban melegszenek.

2016. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem jó hűtőt vettél. Egy LC-CC-95 kellett volna, az is 3E kategória, de az jól hűt és csendesen.

Nálam X5450 XEON-t stressz teszt alatt nem engedte 60 fok fölé, (egyik magot sem), kb. 5 fok volt a max. eltérés a magok között. Gyári paszta meg az arctic mx-4 között mértem 1 fokot. De ha nem jól pasztázod (pl. egy pötty középre az nem jó), lesz az még rosszabb is.


Ha neten vetted, visszaküldheted 14napon belül indoklás nélkül (csak szépen pucold le és tedd vissza minden tartozékával a dobozba) és veszel egy olyat, amit írtam. Max akinek feltűnik hogy nincs paszta az fogja szidni a boltot, akinek utánad adják el.

2016. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja én Aida stressz tesztet néztem, CPU + FPU + CACHE bekapcsolva.


Próbáltam én is ilyen hűtőt mint a tied meg egy másik hasonlót is, nagyságrenddel gyengébb, hiába ugyanúgy 2 hőcső van. Valószínűleg más a hőcső belső kialakítása, nyomása, stb.

2016. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 "De ha nem jól pasztázod (pl. egy pötty középre az nem jó), lesz az még rosszabb is."


Miért is nem jó? Én már egy ideje ezt a módszert használom, nekem bevált.

2016. aug. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 helyett #6 akart lenni, bár oly mindegy...
2016. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már többször kifejtettem miért, fogadd el.


Egy olyan hűtőt mutass, amire nincs felkenve előre de adnak hozzá, és aminek a leírásában ezt a pötty középre módszert javasolják. Nincs.


Egyenletesen el kell teríteni, négyzet alakban, pl. kés élével, szélektől 1-2mmt elhagyva. Az a jó.

A pötty középre nem olyan jó, a sarkok kimaradnak, ha meg oda is eljut, akkor meg a szélek közepénél lefolyik sok.


"nekem bevált" - valakinek az 500Ft-os csavarhúzó készlet is beválik, attól az még nem jelent semmit. Teszteld le az én müdszeremmel is, pár fokot biztos fog javulni akkor neked.


De a kérdezőn ez nem fog segíteni. Gyenge hűtőt vett, ennyi. A gyári pasztánál 1 fokkal, ha többet tudsz elérni. (hacsak nem valami sűrű szart kentek rá előre)

2016. aug. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!