Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új pc játékra. Szerintetek...

Új pc játékra. Szerintetek kielégítené a felsorolt igényeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Új pc vásárlás előtt állok, leginkább játékra szánom, max. FHD-ban(1920x1080) szeretném használni, ennél nagyobb felbontásra nincs szükségem. High/Ultra beállításokra szerintetek megfelelő lenne ez a konfig? Szeretnék a lehető legnagyobb minőségben játszani ezen a felbontáson, ha lehet jó pár évig, probléma nélkül.


Az elképzelésem a következő:


- Alaplap: ASUS MB - SOCKET 1151 - Z170 PRO GAMING

- Processzor: Intel i5 6600K

- Grafikus kártya: GIGABYTE nVidia GeForce GTX 1070 G1 8GB GDDR5 256bit GV-N1070G1 GAMING-8GD

- Tápegység: SEASONIC X-Series 650W 80 PLUS Gold

- Memória: 4x HYPERX Savage Black 4GB DDR4 2133MHz CL13

- Tárhely: SSD SATA3 240GB Patriot Blast 560/530MB/s + WD 1TB


Alaplapból erre a Z170-re gondoltam, proci húzás + esetleges jövőbeli újítások céljából(nagyobb proci, több memória).


Továbbá arra lennék kiváncsi, hogy a tápegységem mennyire számít minőséginek, megfelelő-e overclockra, elég lesz-e a jövőben is mondjuk 5 év múlva egy i7-es procinak ill. jobb graf. kártyának?



2016. aug. 20. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
A konfig rendben van,a táp alkalmas OC-ra és a lap is.Én SSD-nek inkább 850-es Samsung-ot ajánlok és RAM-ból legyen inkább 2x8GB.
2016. aug. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"max. FHD-ban(1920x1080) szeretném használni, ennél nagyobb felbontásra nincs szükségem."


Akkor GTX1060/RX480 a max, amit tudunk ajánlani, mert innentől kezdve pénzkidobás minden egyes forint, amit videokártyára költesz. GTX1070 WQHD-re lett kitalálva és hosszútávon sem jó üzlet.


Seasonic X gold nagyon régi, 7 éves széria, többre mennél (olcsóbban) EVGA G2, Corsair RMx vagy Super Flower Leadex Gold hármassal.


Vagy ha mindenképpen Seasonic tápegységet akarsz, akkor várd már meg a Prime családot, most jött ki és nagyon kecsegtető az, amit ígértek róla.


2x8GB ram mindig jobb, mint 4x4, egyrészt kisebb lesz a memóriavezérlőn a teher, másrészt lesz hely bővítésre.


Pro gaming helyett ha Z170-A-t választasz, akkor azzal spórolsz egy kicsit, miközben egy kicsit több extrát kínál a lap.

2016. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem semmi baj nincs ezzel a PC-vel az igényeidnek pedig meg fog felelni :)
2016. aug. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#2 +1


Milyen hűtőt teszel a procira?

2016. aug. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valószínű, hogy megfogadom a 2. válaszoló tanácsát és GTX 1060 lesz, az ára is kecsegtetőbb számomra. A graf. kártyával kapcsolatban még arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek melyik a legjobb brend csendesség/hűvösen tartás szempontjából. Olvastam olyan írásokat ahol az MSI ebben a legkiemelkedőbb, igaz ez?

Kicsit szkeptikus vagyok az MSI-vel kapcsolatban, de lehet hogy régi tévhit, pár évvel ezelőtt sok negatívumot hallottam róla, hogy hibás eszközöket gyártott, gyorsan tönkrementek a cuccaik stb...

Elnézést a tudatlanságom miatt, nem vagyok naprakész a számítógép alkatrészek tekintetében.


Tápegységnél nem ragaszkodok a Seasonichoz, a lényeg, hogy minőségi legyen. Ezekszerint a 650W elég lesz nekem, kicsit féltem, hogy kevés.


Proci hűtőből szeretnék valamilyen minőségibb darabot, ami hűvösen tartja még nagyobb igénybevétel esetén is, viszont nekem fontos, hogy halk legyen(sokat kérek tudom :P). Tudnátok ajánlani valamit? Vízhűtésesre gondoltam, esetleg COOLER MASTER Seidon 120V V2? Vagy valamilyen dupla ventis sokkal zajosabb?

2016. aug. 20. 19:45
 6/10 anonim ***** válasza:

nem rossz, de lehet ezt okosabban is


b150 alaplap + i7 6700 non k

így elég egy olcsóbb, de minőségi táp: vengeance 400w nagy divat most, esetleg 500w.

memóriából inkább 2x8 legyen.

ssdből a 850 evo talán jobb választás lenne.

és fhd-ra inkább 1060-at válassz, kivéve ha 120/144hz az fhd monitorod. spórolsz egy kis pénzt, és nem lesz kisebb a teljesítmény.

2016. aug. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
SSD-nek én egy 950-es Samsungot ajánlanék. Annak az elméleti sebessége 900MB/s írás és 2200MB/s olvasás. A gyakorlatban ennél gyorsabb.
2016. aug. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én corsair h110/nzxt kraken x61 alá nem adnék. Szóval szerintem vegyél e jobb fajta léghűtést. pl. noctua, BQ
2016. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vízhűtés alapból nem halk, mivel van +1 mozgó alkatrész (pumpa) és abból azért nem könnyű néma darabot csinálni. De emiatt nem csak hangosabb, hanem kevésbé megbízhatóbb.


BeQuiet! Dark Rock Pro 3 a lehető leghalkabb, legmegbízhatóbb és legnagyobb hűtő jelenleg. Noctua DH15 az még nagyobb, de "hangosabb" is. Nyilván a krakenféle hűtők teljesítményeitől egy kicsit elmaradnak, de sokkal olcsóbbak.

2016. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem víz van és a pumpát egyáltalán nem hallom csak rajta a 2 ventit de azt is venti szabályzóval tudom lejjebb venni (ha zavar a hangja) habár attól is függ milyen vízhűtést vesz az ember :)
2016. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!