Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne beállítani,...

Hogyan lehetne beállítani, hogy kikapcsolt gépen az USB eszközök ne kapjanak áramot?

Figyelt kérdés

Üdv.!

Nem olyan régen ebay-en vettem egy elég olcsó, kínai egeret. Sajnos a világítás nagyon erős rajta, és nem lehet kikapcsolni, éjjel nagyon zavaró.

Azt szeretném, hogy kikapcsolt számítógép mellett az USB eszközök ne kapjanak áramot.

Addig tudom, hogy ezt a BIOS-ban kell beállítani, megnyitottam a BIOS-t, de sehol nem találtam ilyen lehetőséget (Néztem a power management-nél, és a perifériáknál is, de ott sem volt).

A lap használati utasítását is megkerestem, de az sem írt ilyen lehetőségről.

Tényleg nem lenne ilyen beállítási lehetőség, vagy csak én nem találom?

Alaplapom: Gigabyte GA-Z97X G.3

Ha valakinek hasonló alaplapja van, és/vagy tudja, hogyan kell beállítani, és leírja azt megköszönöm :)

Köszi!

Ui: Fogok majd venni egy rendes egeret, amihez van normális driver, ez csak egy ideiglenes megoldás, amit minél olcsóbban akartam kihozni.



2016. aug. 20. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet kikapcsolni! Én úgy oldottam meg, hogy kikapcsolható hosszabbítóba dugtam. Aztán csak egyszerűen lekapcsoltam a hosszabbítót. Ennyi.
2016. aug. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor sajnos nem lehet vele mit csinálni..

Azt értem, jelenleg én úgy oldom meg, hogy a tápon lekapcsolom a kapcsolót, vagy kihúzom az egeret, aztán kész.

Nyilván kényelmesebb lenne ha kikapcsolna magától, akkor nem kellene a gép mögött piszkálni.

Csak valahol azt olvastam, hogy be lehet állítani BIOS-ban, de megnyugodtam, hogy nem én vagyok annyira hülye, hogy nem találom... :)

2016. aug. 21. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Az is megoldás, ha a tápon van főkapcsoló. Viszont ha csak az egeret húzod ki, akkor még az alaplapon világítani fog a vörös LED, ami azt jelzi, hogy a gép áram alatt van. A főkapcsolóval való kikapcsolás valóban jó megoldás.
2016. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az engem nem zavarna, tőlem lehet áram alatt, sőt kifejezetten azt akarom, hogy ne kelljen áramtalanítani a gépet éjszakára. A videókártyán is van LED, de zárt a gépház, az oldala nem átlátszó, a ventik szellőzőin meg nem jut ki annyi fény, hogy zavaró legyen. Az egyetlen ami gond, az az egér hülye RGB világítása, ami kb 10 másodpercenként színt vált, és nem hagy aludni (nem szeretem, mert nem látom semmi gyakorlati hasznát).

A billentyűzet háttérvilágítása az lekapcsol, mikor kikapcsolom a gépet, de az egéren nem lehet kikapcsolni... (Ahogy írtam, olcsó, ebay-es, de akkor is zavaró)

2016. aug. 22. 00:20
 5/6 anonim ***** válasza:

kapcsolós elosztó a megoldás.

amúgy sincs semmi értelme a stand-by nak. pénzt is spórolsz vele. és nem nagy kínlódás, két gombot nyomsz meg egy helyett..

2016. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Raini Dash válasza:
Bios->Power Management->Erp enabled
2018. dec. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!