Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kattog a laptop hangszór...

Miért kattog a laptop hangszórója közvetlenül mielőtt kiadna bármilyen hangot?

Figyelt kérdés

Egy teljesen új Dell laptoppal, amivel egyébként meg vagyok elégedve, az egyetlen problémám / észrevételem, hogy mielőtt valamilyen hangot adna ki a hangszóró, például egy értesítés, pattan egyet a hangszóró, mintha akkor kapcsolna be. Ezt minden egyes alkalommal eljátssza. Kapok egy skype / facebook üzenetet, mielőtt kiadná a gép annak az értesítésnek a hangját, a hangszóró kattan egyet.


Más a helyzet, amikor zenét / videót néznék. Ha megnyitok egy médialejátszót, akkor kattan egyet a megnyitás pillanatában, de a teljes film / zenelejátszás alatt nyugton van.

Kicsit olyan, mintha energiát akarna spórolni azzal, hogy kikapcsolja a hangszórókat amikor használaton kívül vannak. Ez szép és jó dolog, de kicsit idegesítő.

Mitől lehet ez, mit lehet tenni ellene?


A drivert egyébként a gyártó honlapjáról töltöttem le (azon belül is az én készülékemhez tartozó oldalról), úgyhogy azzal valószínűleg nincs gond.


Köszönöm előre a segítséget!


2016. aug. 21. 12:00
 1/5 anonim válasza:
Csak tipp, nem biztos de lehet érintkezési hibás a hangszóród. gyakori gyári hiba, garanciálisan megcsinálják ha van rá.
2016. aug. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megtaláltam, mi okozta...

[link]

Most már minden jó, azért köszi :)

2016. aug. 21. 20:20
 3/5 t0mmy válasza:

Szia!

Mi volt a pontos hiba, mert a képet nem lehet betölteni.

2018. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elnézést. A képen a hangkezelő szoftvernél egy beállítás volt, de szerintem jobban jársz akkor, ha Registry Editorban (futtatás -> regedit):

"HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\Audio\RtkNGUI64\PowerMgnt" kulcsnál az "Enabled" beállítást "0"-ra kell állítani. Energiatakarékosság miatt kikapcsol egy idő után a hangszóró, és mindig visszakapcsol hanglejátszás előtt, ez okozza a "pukkanást".

2018. febr. 6. 18:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, és ezután indítsd újra a géped.
2018. febr. 6. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!