Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Disk boot failure insert...

Disk boot failure insert system disk and press enter?

Figyelt kérdés
Az volna a problémám hogy adott egy nagyon régi számítógép és nem tudok egyszerre 2 IDE csatlakozót használni rajta.. vagyis tudok bootoltatni egy hdd-t vagy egy cd meghajtót.. a kettőt egybe nem. valakinek esetleg ötlet hogy miért lehet ez?

2016. aug. 21. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Master meg slave jumperelés megvolt?
2016. aug. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyszerre két meghajtót beállítani indítónak, a lehetetlenséggel határos. Elmondom mit tegyél: először is a merevlemezt állítsd be Master-re, a CD-meghajtót Slave-re. Lehet megfordítva is. Aztán amit beállítottál Masternek, azt a BIOS-ban állítsd be indítónak, az Indító menüben. Egyébként amit a gép kiírt angolul, az azt jelenti, hogy nem talált indítószektort. Vagy azért, mert nincs rendszer a gépeden, vagy azért, mert a CD nem rendszerbetöltő.
2016. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az a gond hogy még csak elsődleges meghajtót se nagyon tudom hogy kell ezen a bioson belül állítani mert ilyet még soha sem láttam olyan ami ezen a videón is van https://www.youtube.com/watch?v=gic3pjDp82o
2016. aug. 21. 18:35
 4/9 A kérdező kommentje:
a kérdést meg kicsit elrontottam bocsi.. :/ nem az a gond hogy nem bootol 2-t egyszerre hanem hogy nem érzékeli a gép ha 2 van rácsatlakoztatva.. ha csak a cd akkor azt érzékeli a bekapcsolásnál jelzi is ha meg csak a hdd van rádugva akkor azt is érzékeli. ha a 2 egybe akkor azt írja az ide csatlakozókhoz hogy none
2016. aug. 21. 18:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy szalagkábelen van a két meghajtó?
2016. aug. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen de próbáltam 2 külön kábellel is és sehogy sem jó
2016. aug. 21. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor marad a BIOS. Tehát: először indítsd újra a gépet, majd nyomogasd a DEL-billentyűt. Aztán menj az ID HDD AUTO DETECTION-ra. Nyomj ENTER-t, és nézd meg, hogy mit ír ki.Aztán keresd meg a Primary ID-t, azt állítsd ID 0-ra, vagy CD-re, attól függően, hogy melyiket akarod indítónak.
2016. aug. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még valami: ha lehet, a 2 meghajtó legyen külön kábelen, mert összeakadhatnak.
2016. aug. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül sikerült megcsinálnom.. kiderült, hogy az egyik kábel nem működik, szóval szereztem egy újat és két külön kábellell, az egyiket slave-re a másikat masterre állítva érzékel mindent! Mégegyszer kösz a válaszokat!
2016. aug. 31. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!