Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom leolvasni egy...

Hogyan tudom leolvasni egy asztali gép alaplapjáról, hogy SATA1-2-3 csatlakozós-e?

Figyelt kérdés
Csak mert van egy asztali számítógépem amit úgy vettem pár ezer forintért használtan és szerintem XP lehetett rajta eredetileg. Asus alaplap van benne. Szeretnék hozzá merevlemezt is venni mert nincs benne és egy 2,5 WD Black 500GB merevlemezen gondolkodok. Tudom hogy notebook merevlemez de arra lennék kíváncsi hogy ez az összeállítás kompatibilis lenne-e?

2016. aug. 28. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudod leolvasni, mind ugyanúgy néz ki. Az alaplap típusát viszont le tudod olvasni, és utána rá tudsz keresni az adataira.
2016. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dongaben ***** válasza:
"Lefelé" minden kompatibilis...
2016. aug. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
asus psl02-x/1333 ez az alaplapom
2016. aug. 28. 11:00
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

ezt a merevlemezt szeretném ehhez az alaplaphoz, mint asztali pc

2016. aug. 28. 11:01
 5/8 Lord Hidan ***** válasza:
Ezek még csak sima satásak de attól még rá tudod dugni.
2016. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2db SATA 2 van az alaplapon, ami bőven elég egy HDD-nek ergo még csak lassabb sem lesz a merevlemez. SATA 3-nak igazán az SSD meghajtók esetén van értelme.
2016. aug. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legalábbis nekem ezt dobta ki (valószínűsítem, hogy az 5 és a D félre lett olvasva S-nek és 0-nak).

[link]

2016. aug. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor teljesen felesleges Sata 3-asat vennem. Csak pazarlom a pénzt
2016. aug. 28. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!