Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ingadozó cpu vcore normális?

Kingdefender kérdése:

Ingadozó cpu vcore normális?

Figyelt kérdés

core i5-6400 cpu van gépemben és ma lettem rá figyelmes, hogy ingadozik a vcore..

cpu-z program szerint ahogy frissíti az adatokat mindig más és más feszültséget ír ki. 1,068V 0,324V 0,816V stb stb.. aztán biosban is megnéztem ezután ott 1,056v írt ki és eleinte párszor váltakozott aztán végig ennyit jelzett biosban. ez normális?



#ingadozó vcore #cpu vcore
2016. aug. 29. 12:38
 1/5 A kérdező kommentje:

közben ismét megnéztem ca biost most stabilan 1,056 V írt ki és a többi feszültség is rendben van, nem ingadoznak. de cpu-z szerint folyamatosan ingadozik a v-core független a terheléstől.

esetleg ha tudtok egy pontos, jól működő progit ami kiírja min-max feszértéket is írjátok le légyszi meg tényeg azt hogy ingadozó vcore normális e ezen a fajta cpun: i5-6400

2016. aug. 29. 12:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Szoftveres mérés sose hiteles...
2016. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
....Az az egyik fele, a másik meg az hogy a proci akkora feszt vesz fel amekkorára szüksége van ha nincs terhelve akkor visszaveszi az energia takarékosság miatt.
2016. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0,324V garantáltan nem valós eredmény, tekintve hogy a szilícium félvezetők nyitófeszültsége 0,6V körül van. Valszeg csak a mérő elektronika szarakodik.
2016. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem. tehát a biosban amikor először néztem pár alkalommal ugrált a vcore fesz. utána végig azonos értéket mutatott. ez sem probléma? igazából nincs valami márkás tápom és jelenleg pénzem nincs hogy beruházzak egy komolyra. deepcool de 580w tápom van. tegyük fel ha a táp nem stabil azt a gép teljesítményén megérzem?
2016. aug. 29. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!