Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok segíteni linux...

Tudnátok segíteni linux telepítésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy sík hülye vagyok a témában!

-----------

Szóval az elejéről kezdeném. Van itthon a PC mellett egy ősrégi laptop, kb 10-11 éves, HP Compaq nx6310. (ram 2,5 gigára bővítve) Úgy döntöttem, hogy megpróbálom rendbeszedni, összehozni belőle egy netezős gépet. Az interneten keresgélve, meg ismerősök tanácsára (ha más jobb lenne, nyugodtan ajánlhattok) úgy döntöttem, hogy linux mint lesz. Le is töltöttem, itt van mellettem pendrájvon.

-----------

Tudnátok írni egy szájbarágos cikket, vagy ilyesmit hogy hogyan kell telepíteni? (HDD formázástól kezdve a partícionáláson át a telepítésig)

Meg annyi kérdésem lenne, hogy milyen driverek kellenek nekem? Mármint olyan ami windowshoz is, vagy linuxhoz más kell? Kell-e egyáltalán nekem több partíció, ha semmit sem fogok tárolni a gépen, c csak netezni használnám.

-----------

Válaszotokat előre is köszönöm,

Üdv.



2016. aug. 30. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Az nem elég, ha egyszerűen felmásolod a pendrivera. Az "Unetbootin" programmal rakd fel rá. Azután bedugod a gépbe, és beállítod a boot-sorrendet, hogy USB-ről induljon. Igazából annyira egyszerű telepíteni, hogy nincs értelme szájbarágósan írni. Először kiválasztod a magyar nyelvet, utána követed az utasításokat. Felismer mindent (remélhetőleg), nem kell drivert telepíteni.
2016. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1# írta, de ha valamit véletlen nem ismerne fel (amit kétlek, de van ilyen), akkor ahhoz drivert kell felrakni, csak Linuxosat (ha van hozzá).
2016. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Amint hazaérek, rápillantok ezekre a dolgokra.

Esetleg a linux minttel valami tapasztalat? Még arra gondoltam, hogy esetleg újratelepítem XP-vel. Melyik lenne a jobb?

Ha nincs linuxos driver (és ha kellene) akkor marad a win?

Van valami nehezen megszokható különbsége a linuxnak a windowshoz képest?

2016. aug. 30. 15:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Van. Pl. a parancssor, ami pedig nagyon hasznos tud lenni. De a LinuxMint nagyon felhasználóbarát, úgyhogy ha idegenkedsz tőle, anélkül is tudod használni. Aztán az .exe fájlokat nem tudod megnyitni. (Pontosabban kell hozzá a "Wine" nevű program.) Viszont nem kell hozzá vírusírtó, nagyon biztonságos rendszer. A driverek miatt ne aggódj, 99% hogy felismer mindent és működni fog. Ha csak netezésre, filmnézésre fogod használni, akkor nem nagyon fogod észrevenni a különbséget.
2016. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Majd még írok, ha esetleg gond lenne. (magamat ismerve tuti lesz...)
2016. aug. 30. 15:17
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]

Itt melyiket kell választanom?

2016. aug. 30. 17:29
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
Szerintem az első teljesen jó lesz.
2016. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kovpet ***** válasza:
A partícióra úgy látom, nem írt senki választ: a swap-et tedd csak külön, minden más mehet egybe.
2016. aug. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
xfce jobb lett volna, de ez is jó.
2016. aug. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!