Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet ilyen lassú a...

Mitől lehet ilyen lassú a merevlemezem?

Figyelt kérdés

Új laptopom van, de több gépnél is már láttam ugyanezt a problémát. Szóval a windows legalább 5 perc után áll fel, még az 5 éves lapotopom is gyorsabban betölti fele akkora teljesítménnyel.

A feladatkezelőben látom hogy maxon pörög vagy 10 percig, de akkor is amikor csak 5 MB/s-al dolgozik, pedig képes 70-80-ra is. Mitől lehet ez?

Vírus nem, mert újratelepítés után is megvan a probléma.



#HDD #laptop #lassú vinyó
2016. szept. 1. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy a proci gyenge. Ha 5 MB/s-el dolgozik 70 helyett az messze nem max. Esetleg valami driver hiányzik.
2016. szept. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
SSD re cserélni
2016. szept. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

HDD Sentinel.

Töltsd le, és csinálj egy képet róla mit ír rá.


Szerintem a HDD haldoklik.

2016. szept. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nézem a terhelést, proci az jól bírja. Vinyó bírja a 70 MB-ot is, de amikor csak 3MB megy akkor is 100% a terheltsége, valami borzalom.

SSD lesz végül, ha nincs más mód. Csak nem értem hogy 6 évvel ez előtti laptopnak hogy lehet gyorsabb a vinyója.

Driverek is fel vannak telepítve mind.

2016. szept. 1. 09:04
 5/5 A kérdező kommentje:

HD Sentinel az 100%-nak írja teljesítményt is meg kondiciót is.


Dell laptopoknál figyeltem ezt meg, 4ből 3-nál. Egyikbe le lett cserélve ssd-re onnantól szépen száguldott. De nem bírom elhinni hogy ennyire lassú legyen sima vinyóval.

2016. szept. 1. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!