Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem hűt rendesen a CPU...

Miért nem hűt rendesen a CPU hűtőm?

Figyelt kérdés

Adott egy FX8320, rajta egy CM seidon 120V.

Terhelés alatt 70+ fok fölé megy a hőmérséklet, még ha a hűtő 100%-on is pörög. Most underclockoltam 2,8 Ghz-re, így van terhelés alatt 60-70 fok között. Miért van ez? rendesen van pasztázva.


2016. szept. 1. 19:40
 1/6 A kérdező kommentje:
néztem teszteket, FX8350 felhúzva 4.4Ghz-re terhelés alatt 65 körül tartja..
2016. szept. 1. 19:41
 2/6 anonim ***** válasza:

rendesen vagy RENDESSEN?


Nem mindegy, hogy borsószemnyi vagy jóllaknék egy akkora dióval méretű pötty.


Továbba, hogy van elrendezve a gép belseje, légáramlat hogy áll?

Tuti, hogy van az 60-70 fok?

Nem döglött be a mérő?

2016. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A mérő nem döglött be, elég sok paszta van rajta, AMD beépített teszterével terheltem, speed fannal mértem. A ház Zalman Z5 (elég nagy ház), benne 4 ventiel, elöl egy be, felül 2 be, és a cpu víz blokkján lévő pedig ki. A házon nincsenek rajta az oldalai, de asztalba van betéve.
2016. szept. 1. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:

felul inkabb kifele kellene szelloztetni.


a paszta meg ne legyen sok mert oke? hogy hoatadashoz kell de ha tul sokat nyomsz akkor meg szigetelokent is fog hatni.

2016. szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! amint lesz pasztám, újracsinálom az egészet :D
2016. szept. 1. 20:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Na a helyes elrendezés az 2 vagy 1 elöl be, 2 vagy 1 felül ki, hátul ki. Ha sok a paszta akkor is melegedhet és ha kevés akkor is. a kábeleket meg el kell rendezni hogy jó szellős legyen a ház. Középre nyomsz egy borsószemnyi pasztát és rányomod a hűtőt és kész.
2016. szept. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!