Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzort vagy videokártyát...

Processzort vagy videokártyát éri meg előbb venni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy melyiket vegyem elsőnek. A mostani processzorom egy AMD Phenom II X4 965 3.40GHz, a videokártyám pedig egy AMD Radeon HD 6700 Series.
2016. szept. 2. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
És mit szeretnél helyettük?
2016. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az alaplapodba max egy Phenom II X6 fog belemenni. (Szerintem még az is megállja a helyét)

Persze azt már csak használtan tudsz beszerezni.

A VGA pedig nem mindegy, hogy HD 6850, HD 6870, ect.

És persze a RAM-od mennyisége sem mellékes.

2016. szept. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Izmosabb dolgokban gondolkodtam. Processzornak egy Intel Core i7 6700k-t szeretnék, videokártyának meg egy GeForce 970-et vagy 1060-at szeretnék. Nem tudom, hogy hogyha videokártyát szeretnék venni, akkor miket kell nézni a gépen, stb...viszont ha jól tudom most jön ki az AMD úgy processzora, és lehet, hogy azt fogom választani, hogyha olcsóbb, és jó is. Ha i7-et szeretnék venni, akkor új alaplap is kell, mert a mostaniba nem menne bele (azhiszem), és DDR3-as alaplapot szeretnék, mert most vettem nemrég a gépembe ramokat, és nem szeretnék újat venni.
2016. szept. 2. 23:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Az új AMD-hez is új lap kell.
2016. szept. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akár Intel, akár AMD... Ezekhez a kártyákhoz és processzorokhoz kell másik alaplap. De AMD 4-5 éve ugyanott van leragadva.


Intel konfigot rakj inkább össze... Egyébként minek i7? Ki fogod azt használni?


Elég drágán fogsz kijönni.

2016. szept. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért i7, hogy ne kelljen később fejlesztenem, hogyha esetleg nem elég jó a konfigom. És nem feltétlen fogom tudni mindig kihasználni, de azért jó, hogyha van. Nem tudom, hogy miért kérdezi meg mindenki, hogy "miért i7? nem is fogod tudni kihasználni." Mások meg azt mondják nekem, hogy nagyon jó processzor, vedd meg ha megtudod.
2016. szept. 3. 22:30
 7/9 A kérdező kommentje:
És egyébként azért is kérdeztem, hogy mit éri meg előbb venni, mert nem egyszerre fogom őket venni.
2016. szept. 3. 22:33
 8/9 anonim válasza:
Én inkább a processzort venném előbb alaplappal RAM-mal meg hdd-vel mert ha olyan procit veszel amibe van grafikus vezérlő akkor tudod előbb használni a gépet.
2016. szept. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 levente501 ***** válasza:
Az i7-ek inkább munkára vannak, a játékteljesítményük megegyezik az i5-ök teljesítményével. Ha már K-s processzort akarsz, akkor kell egy z170-es lap is, ami meg 40k-nál kezdödik. Amúgy igen, tök mindegy, hogy Intel vagy AMD, mert mindenhogyan kéne egy új lap. A videokártyákról meg csak annyit, hogy az 1060 messze lenyomja a 970-et.
2016. szept. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!