Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor csere után nem...

Processzor csere után nem megy a gép. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Fujitsu Esprimo P5731T alaplapba vettem az Intel core duo proci helyett egy Intel Core2 Quad-2,4GHz/1066MHz LGA775 8MB (Q6600) processzort, aminek a bele passzolását előre ellenőriztem. Csere után a gép mindössze hét hangos sípolással és a ventillátor felpörgetve maradásával válaszolt indulás helyett. Próbaképp visszatettem a régi procit, azzal is ugyanezt produkálja. Szétszereléshez mindössze két kábelt csatoltunk le, s aztán szépen mentek vissza a helyükre- Még a Bios elemet vettük ki egy percre, de ő is visszapattant aztán a foglalatába. Mit kellene tenni az előre lépéshez?

2016. szept. 3. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Rövid vagy hosszú sípszó?


Tuti támogatja is a lap a CPU-t?

2016. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rövidek. "Egy - három - kettő - egy" tagolásban. Az ellenőrzés az alaplap típus és processzor típus összevetésével történt, pontosabban nem tudom hogy milyen platformon. A fiam gépe, ő csinálta.

De az tény, hogy ha a régi procit visszatettük, azzal is ugyanezt produkálta.

2016. szept. 4. 08:19
 3/4 A kérdező kommentje:
Észrevétel. Nem használtunk termálpasztát, csak betettük a procit. Most nézek youtube videókat, s némylikben erősen kiemelik, hogy ez abszolút fontos. Összefügghet ezzel a sípolás?
2016. szept. 4. 08:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok. a pontos beep sor: 1 - 3 - 3 - 1, de ez a bios beep kód [link] szerint valamiképp a RAM-hoz kapcsolódik, amihez hozzá végképp nem nyúltunk. Minden esetre kivettük, visszatettük a RAM-okat. No eredmény. Ugyanaz a beep-sor. Régi és új procival is.
2016. szept. 4. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!