Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul a gépem új processzo...

Nem indul a gépem új processzorral. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy gépet raktunk össze a tesómmal aki elvileg "zseni, nagyon ért a gépekhez és tőle nincs jobb + már 200 gépet összerakott."

Persze nyilván most meg a sarokban sunnyog és kusba van a -100ezremnek hála.

Olvastam valamit, hogy bios-t kéne frissíteni a régi procival.. De én eleve így vettem tesóm haverjától, hogy nem volt benne proci. (i7-essel használták) (Alaplapot és a videokártyát is tesóm sózta rám, gondolom kicseszésből mert tudta úgyse lesz jó.)

Az alaplap msi h81m-p33,

Proci: intel celerol g1840

Segítsetek légyszi :(



2016. szept. 6. 17:13
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ha a gépbe van a processor akkor beindul, 2másodperc után leáll. Semmi kép.

Ha kiveszem, akkor minden rendben, forognak a ventik, ledek égnek. De kép nyilván nincs proci nélkül..(vagy azt nem is néztem. Beadna valamit proci nélkül?)

2016. szept. 6. 17:16
 2/17 anonim ***** válasza:

Azzal a processzorral az a lap ( ha nem hibás ) gond nélkül el kell, hogy induljon.


Az összerakásnál lesz valami hiba.


Ha tényleg i7-es cpu val használták, akkor a celeronnak el kell indulnia.


Bár azt jó lenne tudni, milyen cpu volt benne pontosan.


Mi a hibajelenség pontosan? Ad képet? Elindul? vagy meg sem moccan?

2016. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

BIOS reset gondolom meg volt, és vissza lett a Jumper állítva.

Van alaplapi VGA, tehát videó kártya nélkül kéne elsőnek tesztelni!

A RAM pedig remélhetőleg max DD3 1333 és nem 1600 -as (utóbbit a CPU nem támogatja, okozhatja ezt a gondot)

2016. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Édestestvéred?


Na mindegy. Itt a kompatibilitási lista és a BIOS

[link]

2016. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Illetve lehet még tápegység hiba, ha kevés energiát add, akkor ingadozó feszültséget észleli és leáll.

Illetve vannak -e csipogások, speaker ad valami vissza jelzést?

2016. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
első körben vedd ki az elemet egy időre és utánna rakd vissza úgy próbáld, vagy jumperrel reseteld.
2016. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Első körben szedd ki a processzort, és ellenőrizd az alaplapon a foglalatban a tűket. ( Nincs e elhajolva, vagy eltörve )


Másodsorban a processzort nézd meg tűzesetebben, nincs e rajta sérülés.


Harmadsorban, szerezz egy másik cpu-t, hogy azzal mi a helyzet.

2016. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kompatobolitási probléma szerintem biztos, hogy nem áll fent.


Ami még lehet, amit már írtak, hogy a táp a hiba.


1600-as ramokkal meg elkel indulnia, kisebb órajelen...


Vagy táp, vagy lap, vagy proci.

2016. szept. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Amint bekapcsolom a gépet, beindulnak a ventik és a ledek majd 2mp után le is áll azonnal mintha nem kapna áramot. Képet nem ad. Ha nincs bent a proci, akkor rendesen elindul a gépben lévő ventilátorok, táp, ledek. De képet szintén nem ad, de nem áll le, folyamatosan megy.

2x2 DDR3-1333-as ram benne, szóval azzal nincs gond.

Ha videókártyám be van dugva (HD5870) akkor sípol. Ha nincs bedugva, akkor nem sípol de ugyanúgy leáll ha bent van a proci. Ha nincs bent a proci, akkor viszont ugyanúgy megy a gép folyamatos sípolással. Tehát ha bent van a vidi kártya, ugyanúgy reagál mindenre, nem változtat a problémán, csak annyi hogy hangot is ad. De szintén leáll..

2016. szept. 6. 17:28
 10/17 A kérdező kommentje:

Tápnak semmi baja. Ma reggelre érkezett meg, szóval egy új corsair 400cx-ről van szó. Próbáltam másik táppal is, teljesen ugyan ez a helyzet.

Egyébként édestestvérem. Miért?

Ha más video kártyával tesztelem (vagy anélkül) akkor teljesen ugyan ez a probléma csak annyi hogy nem sípol.

2016. szept. 6. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!