Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hdmi-vga átalakító okozhat...

Hdmi-vga átalakító okozhat kontraszt eltérést?

Figyelt kérdés
Jó 30-40 percet töltöttem az állítgatással, de képtelen voltam úgy belőni mint korábban - gyakorilag teljesen eltűnt a kontraszt, mintha 20, esetleg 30 százalékon lenne legfeljebb. Átalakító okozhat ilyet, vagy máshol keressem a hiba forrását?
2016. szept. 7. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Okozhat mivel analóg jel megy rajta.

De normál esetben nem kellene, mert nincs világosságjel.

2016. szept. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, a legolcsóbb átalakítót vetted. Az ilyen.
2016. szept. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszer majdnem beleugrottam ilyen hülyeségbe én is (hdmi-vga), aztán leesett, hogy a TV-ken szokott lenni VGA bemenet, a laptopon meg VGA kimenet :)


Vagy egy DVI kimenet sem rossz ha van és DVI-VGA átalakító is van.


De úgy tudom, a HDMI-VGA az csak aktív átalakítóval működik, nem?

2016. szept. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó. Jól tudod. Aktív átalakító kell hozzá.


DVI D a legjobb, már ha van olyan a perifériákon.

2016. szept. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Aktív átalakítóról van szó, máshogy nem ezt a hibát produkálná, hanem egyáltalán nem működne, az olcsó(300-800 forintos) átalakítók gyakorlatilag semmit nem csinálnak, ezért csak akkor jók ha az adott kábelen megy analóg és digitális jel is(pl dvi-i). Nálam nem oldható meg máshogy, a kártyámon van 2 displayport, 2 hdmi meg egy dvi-d, az említett monitor meg egy 30 ezer forintos vacak amit másodlagos monitornak használok, csak dsub bemenettel.
2016. szept. 8. 02:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom a HDMI kimeneted 16-235 "videós" színteret használ, az átalakítódat meg ez nem érdekli. A videokártya beállítások között keress erre vonatkozót.

[link]

2016. szept. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Életmentő volt ez a cikk, köszönöm! Amd kártyám van, a pixel formatot kellett átállítani(furcsa módon a "pc standard full rgb" helyett a "studio limited rgb" vel működik rendesen - vagyis hát, nekem furcsa, a név alapján nem tűnik logikusnak, de hdmi t eddig csak a tévénél használtam).

2016. szept. 8. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!