Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akkor most én jó értem ezt az...

Akkor most én jó értem ezt az AMD Freesync-et?

Figyelt kérdés
most ha van egy monitorom pl.: LGUC98 ami freesences és ha van egy rx480 videó kártyám vagy egy furyx akkor a játékokat ultra grafikán 3440x1440péba tudom játszani és olyan mintha meglenne a folyamat 60fps???

2016. szept. 10. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A FreeSync technológia egy okosított Vertical Sync, annyit csinál, hogy a monitorod képfrissítését és a videokártya frame generálását összeszinkronizálja, amíg az FPS egy adott intervallumon belül van, így a monitorod pontosan akkor fogja frissíteni a képet, amikor a videokártya legenerál egy új frame-et. Ez nem az fps menyniségével van összefüggésben, hanem a szakadás (screen-tearing) megszüntetésével. A Screen-tearing egy olyan jelenség, amikor a videokártya aközben nyom ki egy új frame-et, hogy a monitor elkezdi kirajzolni a képet, így a kép felső része még az előző frame-ből van, alatta meg már a következő frame látható. Lévén 60Hz alatt nemigen operál egy monitor sem, ez a szakadás igen rövid ideig látható, a legtöbbször észre sem vesszük, de esetenként azért feltűnővé válhat.
2016. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Például az ilyen jelenségek szüntethetőek meg vele:


[link]

2016. szept. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!