Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kerül ugyan annyiba egy...

Miért kerül ugyan annyiba egy i7-es és egy i5 ös lapotop?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 1-2 hónapon belül szeretnék vásárolni egy laptopot.


Ami biztos, hogy 1920*1080 felbontású, 8gb RAM, 4GB VRAM 17.3"as kijelző szükséges. Napi szinten PhotoShophoz és, Dreamweaverhez és Mayához fogom használni. A kérdésem lényege az, hogy inkább egy alsó-kategóriás i7es lapotop éri meg, vagy egy ugyan olyan árban lévő, közép vagy felső kategóriás i5? (Ha egyáltalán a processzor teljesítménye miatt van egy áron a kettő)


A keret kb 220 000 Ft, de ha ár/érték arányban annyival jobb, akkor maximum 250 00 Ft.


i7 esetében ezt a laptopot találtam: [link] Ez 219.900 Ft, minden adata kecsegtetően hangzik, de jobb e vajon, mint egy hasonló árban lévő i5?


(Itt egy másik ami még megragadta a figyelmemet, ez is i7: [link] Ez 239.900 Ft és nem igazán tudom, hogy miben tér el a másiktól.)


i5 esetén itt van például ez: [link] Ez 228.990 Ft.


Talán érthetően megfogalmaztam értelegénemnek tárgyát, de azért összefoglalom röviden: Miért kerül néhány i5ös laptop ugyan annyiba mint egy azonos egyéb! hardverekkel rendelkező i7es lapotop?


Melyik lenne nekem a megfelelő választás? A fent említett adatok mindenképp szükségesek.


Nagyon szépen köszönöm előre is, további kellemes napot mindenkinek!



2016. szept. 11. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:

egyik sem jó az utolsó 2 jó lenne játékra viszont ezeknek sincsen olyan hűtés kialakítása ami elegendő lenne . Az asus rog laptopok azok kimondottan jól csinálják ezt a hűtés témát .


[link]

2016. szept. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Munkára nem veszünk laptopot, mert az nem arra van - vitán felül, az a laptop ami teljesítményben megfelelő lenne minimum kétszer, de inkább négyszer ennyibe kerül(túlzás nélkül). Plusz az asztali gépedet nem kell kidobnod ha netán kevés lenne a cpu teljesítménye(tekintsünk el attól, hogy esetleg lehet cserélni a procit laptopnál is, a lehetőségek mindig fájdalmasan szűkösek).

Különböző boltokból linkelsz, ennyi a titok, 1:1 ugyanazt a procit láttam már 110k különbséggel is iponon pcx hez képest, az azért megdöbbentőbb volt.

2016. szept. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Először is a videókártya:

Mndegyik 4GB, de a 940m ddr3-as, a 950m ddr5-ös (nyílván a ddr5-ös a jobb)

A processzorokról azt fontos tudni, hogy mkndegyik 2 magos, 4 szálas.

A két i7-es között sok eltérés nincs, az i5 gyengébb picivel. Dióhéjban ennyi, de itt vannak a processzorok:


[link]


[link]


[link]


Itt az árkülönbség a videókártyában van inkább.

Én mindenképpen a ddr5-ös kártyával ellátottat választanám, és persze amelyikben az i7-es proci van (nagyobb órajel, nagyobb cache, egyszóval erősebb)


Ez az én véleményem, remélem minden lényegesebbet említettem :)

2016. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 Van PC-m. Egy elég jó. GTX780, i7 32GB ram, stb, szóval jól megvagyok vele. Nyilván azért teszem fel a kérdést, és azért szeretnél laptopot vásárolni mert szükségem van rá. Természetesen nem azon szeretnék majd napos rendereket futtatni.
2016. szept. 11. 18:33
 5/6 A kérdező kommentje:

A 2. i7es amit linkeltem, ugye az a ASUS X756UX-T4067D, valóban 950, de a leírásnál ez áll:


Videókártya típus Dedikált

Videó memória kapacitás 4 GB

Memória Típusa DDR3

Videó Chipset gyártó nVidia

Széria GeForce

Modell 950M


Szóval itt DDR3-at ír.

2016. szept. 11. 18:39
 6/6 anonim ***** válasza:
hát nem tom vedd meg akkor .. attól még melegedni fog ugyan úgy hogy renderelsz. rog a legjobb 250 ezerbe
2016. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!