Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sokat számít a rammnál a...

Sokat számít a rammnál a minimális frekvencia (MHz) eltérés?

Figyelt kérdés
Van 6 gb (3x2 gb 800Mhz) de hozzá tudnék rakni még egy 1gb 667 Mzh rammot ezáltal lenne 7 gb viszont az összes 667 Mhz működne mert mindig a legkisebbet egységesen használja a rendszer. Jót teszek vele vagy hagyjam inkább? Összességében mennyire számít a különbség?
2016. szept. 13. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:

a mhz-ből ítélve ez DDR2-s ram, tehát vmi régi cuccról van szó.

nem tudom, hova a régi vacakba ennyi ram...

nekem 8gb ddr3-s van a gépbe, de sosincs 70% felett...

egyébként meg nem észrevehető.

mellékesen ha 800mhz-s ramod nem képes a 667mhz-re akkor úgyis bukta.

2016. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1

Még ekkora marhaságot, ennyi erővel mondhatnád azt is, hogy a ferrari nem tud 60 al menni mert tud 300 al is, úgyhogy meg se próbáld forgalomban használni.


Én a plusz egy gigát nem raknám be, sokat nem variálna, inkább le kéne cserélni az egészet ahogy van, a ddr2 már borzalmasan régi.

2016. szept. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 nem érted amit írtam.

de akkor mondom a te példáddal.

hiába teszel ferrari motort a trabantba... nem tudja kihasználni a motor adottságait, mert nem olyan alapra épült amihez tervezték...

2016. szept. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lajos54 ***** válasza:

Előtte azt is nézd meg, hogy az alaplap hány GB RAM-ot képes kezelni!

Van egy régi gépem, ami "amúgy" még elég jó bizonyos célokra, még "sima DDR", vagyis DDR 1-es RAM-okkal. Amikor szerettem volna egy kicsit "felpiszkálni" az ajándékba kapott modulokkal, kiderült, hogy hiába van benne 4 foglalat, 2 Gigánál többet nem kezel...

2016. szept. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3

Te nem érted, ha tud működni 800mhz en(és feltételezzük, hogy a foglalat megegyezik) akkor minden további nélkül működni fog 667mhz en is.

2016. szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha a 800mhz-s ram, képes kezelni azt a frekvenciát!

Mivan, ha nem? nem feltétlen megy azon.

de mind 1.

2016. szept. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. szept. 13. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!