Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Azonos órajelű memóriák...

Azonos órajelű memóriák esetén mennyire érezhető az időzítések (CL14, CL13, CL12, stb) közötti különbség a mindennapi használatban (net, film, játék)?

Figyelt kérdés
Azzal képben vagyok, hogy minél kisebb, annál jobb, de ez mennyire számít?

2016. szept. 15. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Hacsak nem használsz integrált GPU-t, akkor jóformán semennyire. Mondjuk egy CL 15 és CL12 között lehet egy 20%-os növekedés is (ez többmindentől függ), de a memória sebessége önmagában sem túl meghatározó a hétköznapi használatban, azon pedig, ami alapból sem meghatározó egy 20%-os növekedést sem fogsz észrevenni.
2016. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Játék közben igen is hogy számít!!! 0,1 tized FPS-t. :) WOW. De viccet félretéve, az 1333 és a 2400Hz közt is csak nullaegészxxx FPS lesz.
2016. szept. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, értem és köszönöm a válaszokat!

Az előttem is világos volt, hogy az órajelbeli különbség ezen a felhasználási területen elenyésző előnnyel jár.

Csak épp a minap ShadowWarrior egy videójában hasznos tanácsokat osztott meg a hardverekkel kapcsolatos téveszmékről, és ott említi, hogy a memóriák órajelét túllihegjük, amúgy meg általában elfeledkezünk az időzítés fontosságáról.

Ez aztán szöget ütött a fejembe, mert eddig úgy gondoltam, hogy nyilván számít valamilyen szinten ez is, de számottevő eltérést - az eddigi válaszolókkal egyetértve - szerintem nem tapasztalunk.

2016. szept. 16. 08:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazából a valódi késleltetést a CL érték ÉS az órajel együtt adja ki. Más egy 1600Mhz CL12 és egy 2400Mhz CL12 memória késleltetése, előbbié kb 15ns (15 milliárdod másodperc), míg utóbbié kb 10ns. Ebből te jóformán semmit nem fogsz észrevenni. :D
2016. szept. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!