Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tapipadon jobb és bal gomb?

Tapipadon jobb és bal gomb?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek mutogatnék néhány használatot a szgépen, de a laptopján nincsenek egérgombok a tapipad mellett!... (Egér persze nuku, ezt mondanom sem kell.)

Ez a lejújabb? Én ki tudtam jelölni vele szöveget, de ÉRZÉSRE csináltam, és ezt egy kezdőnek nem lehet elmagyarázni, amikor még azt is meg kéne értenie, hogy mi az a vágólap...

Help, help! Hova tűntek a tapipadról az egérgombok?????!!!!!



2016. szept. 16. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyomkodd a keret alján a helyét-ott van az csak nincs kiemelve.
2016. szept. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:

Mutass neki képeket, hogy általában hol helyezkednek el.

[link]

2016. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezek tényleg jó ötletek.


Én is gondoltam rá, hogy ott vannak azok a gombok, csak nem látszanak, és a tapipad keret alján kerestem speciel a jobb gombot, de ott simán a bal működött. Úgyhogy lehet, hogy esetleg a keret felső oldalán volnának elhelyezve?... Ott még nem próbáltam...

2016. szept. 16. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

A bal és jobb alsó része alatt rejtett kapcsoló van.Ha fordítva működik az csak beállítás kérdése lesz.Amennyiben fent van a drivere akkor működnie kell a többújas érintésnek is.A laptop használatijában részletesen le van írva.Titkold a típusát nehogy érdemben segíteni tudjunk.

2016. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Yo, titkolom, egyébként sajnos nem jegyeztem meg, és nem az enyém a laptop, szóval most osztrákban van a rokonomnál, nem tom a típusát nektek megnézni.


Ez a kép nagyon jó, amit ideraktál, de a gépen egyáltalán nics ez a függőleges vonalka, hanem egyben van az EGÉSZ. Az igaz, hogy maga a tapipad eléggé nagy, tehát beleférnének az egérgombok is, elméletileg.


Több ujjas érintés, jó javaslat, ennyire részletesen még nem figyeltem, hogy konkrétan hogyan is érintem a tapipadot, majd megpróbálom legközelebb differenciáltabban megfigyelni.


Köszike! :)

2016. szept. 23. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!