Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapomon nem lehet AHCI...

Alaplapomon nem lehet AHCI módot állítani. Mi ilyenkor a teendő? Most vettem egy SSD-t, és azt olvastam kell neki az AHCI mód.

Figyelt kérdés
Alapos útmutatást kérnék szépen. Köszönöm!
2016. szept. 18. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Megnézed, nem lehet-e a RAID beállításnál engedélyezni (nálam ott lehet).

2. Ha nem támogat AHCI-t, akkor nem használsz AHCI-t. Ennek következtében nem lesz rajta engedélyezve az NCQ, ami valamelyest csökkenti a teljesítményt, de kb. ennyi a hátrány, amit el fogsz szenvedni. Merevlemezhez képest így is ég és föld.

2016. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gábor_79 ***** válasza:
IDE módban is működik a TRIM, ha a win saját lemezvezérlő driverét használod. Szóval nem végzetes a dolog.
2016. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem találtam hasonlót BIOS-ban, de sikerült telepítenem a Win 7-et (MSDN x64 HUN). Elméletben ezt a trim-es dolgot kéne látnom HD Sentinellel, de ez látom helyette. Gondolom ez kicsit bajos, nem?

Miért látom ezt? Mit lehet tenni?

[link]

2016. szept. 18. 12:24
 4/4 Gábor_79 ***** válasza:
Az a baj, hogy más adatokat sem küld a programnak. Szóval nem kellene arra hagyatkozni. Attól független hasznos lenne a visszaigazolás a helyes működésről. Másik programmal.
2016. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!