Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Feltelepítettem a Win 7-et a...

Feltelepítettem a Win 7-et a "D" meghajtóra de előtte a "C"-n fent volt az XP és most meg vagyok elégedve a 7-el és le szeretném törölni az XP-t. Megpróbáltam formázni de nem engedni mert rendszermeghajtó. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Indításkor már nem kérdezi hogy melyiket akarok elindítani ilyen gond nincs csupán le kéne formázni valahogy.
2010. ápr. 23. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Újra kell rakni a win7-et. Mindkét partíciót törölni

(7 és xp), új partíciót létrehozni ha akarsz, vagy erre a közösítettre telepíteni a 7-et. Én így tudom...

2010. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kell újrarakj semmit.

Az, hogy rendszermeghajtó annak köszönhető, hogy rajta vannak olyan adatok, amik a Win7hez kellenek.

pl.

Nézd meg, hogy nincs-e a c-n egy rejtett fájl pagefile.sys néven. Ha van próbáld meg kitörölni, ha nem engedi akkor:

jobklikk my computerre, properties itt kiválasztod h advanced properties itt advanced fül, az első settings gombot megynomod, itt megint advanced fül és megnyomod a change gombot. Kiszeded a pipát az automatically manage-ről, kijelölöd a listában a C meghajtót, majd rákattintasz, hogy no paging file és nyomj egy Set gombot.

Ezután újrainditod a géped, leformatálod a C-t, majd visszaállitod automata beállitásra.



Vagy pedig lehet, hogy a boot szektor van a c-n. Ezt is meg lehet csinálni, Xp-n még tudnám is, 7-en sosem próbáltam, igy nem tudok ebben segiteni... :S

Körülnézhetsz a C-n boot-tal kezdődő fájlok után, ha azokat találsz akkor ez a hiba...

2010. ápr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A c-n csak egy bootmgr fájl van rejtetként. A pagefile.sys az a D-n van.
2010. ápr. 24. 06:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Ird le hogyan kel XP-n mert általába megszoktam találni az XP-s leírásoknak megfelelő beállításokat. Túl sok különbség nincs
2010. ápr. 24. 06:49
 5/8 A kérdező kommentje:
C-n van egy BOOT mappa hátha ez fontos
2010. ápr. 24. 06:50
 6/8 A kérdező kommentje:
Ujratelepíteni pedig nem tudom a 7-et mivel mikor telepítéskor beteszem a DVD-t, újraindítom a gépet akkor nem jön be az INSTALL felirat csak a háttér. (több verzióval is próbáltam egyiknél se jó)
2010. ápr. 24. 06:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a boot szektor miatt írtam pont az újrahúzást, mert úgy tudom azt nem igen lehet törölni, így ha formázod is a partíciót, indításkor mindig választani kell az xp és 7 között, holott xp már nincs is.

De előfordulhat, hogy van más megoldás is.

2010. ápr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elnézést erre koncentráltam (boot), de írtad már nincs gond (indításkor nem kérdez melyiket indítsd)...az előző gondolatom így tárgytalan.
2010. ápr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!