Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi értelme van a DVI kábelnek/...

Mi értelme van a DVI kábelnek/szabványnak?

Figyelt kérdés
nagyobb mint a hdmi vagy vga, semmi újat nem ad, sőt még a hangot sem viszi

2016. szept. 25. 15:18
 1/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Lassan történelem. Az első olyan széles körben elterjedt PC kábel volt amely képes volt Digitális jel továbbítására IS. Én ilyet használok mert a monitorom nem tudja a HDMI-t.


Igazából nem értelek. Senkinek semmi problémája sincs a DVI-al. Idejöttél és leszóltad.

2016. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugye vágod, hogy a dvi előbb volt, mint a hdmi?
2016. szept. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt ahogy írták a DVI volt előbb, másrészt az egy ingyenes szabvány, míg a HDMi után kőkeményen perkálni kell mindenkinek. Így már azért más a leányzó fekvése - ugyanazt tudja mindkettő, az egyik mégis fizetős - fura, nem? A HDMi egy szórakoztatóipari "kartell" által fémjelzett szabvány, ők nyomatják, hogy lehetőleg mindenhol ez legyen és rákényszerítsék a kissebb piaci szereplőket, hogy ők is ezt használják, mivel a felhasználó ezt szokta meg és minden máson is HDMi be-/kimenete van. A DVI viszont egy szinte kizárólag informatikában használatos standard, jóval árérzékenyebb piac, itt nem igazán lehet olyan extraprofitokat realizálni, mint a házimoziban vagy a Hi-Fi-ben.
2016. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy hamarabb volt DVI mint HDMI, vagy hogy fizetni kell a hdmi-ért, de így már értem. Köszönöm
2016. szept. 25. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!