Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan, hogy nem...

Misi0023 kérdése:

Létezik olyan, hogy nem kompatibilis egy videókártya az alaplappal?

Figyelt kérdés
van egy "régebbi" alaplapom x4-es athlonnal. Vettem bele egy rx 460-as videó kártyát, de indulásnál fel sem pörgeti egyből a ventillátorait meg képet sem ad. A régebbi ati kártya hibátlanul megy sőt az újat is kipróbáltuk haverom i5-ös gépével az is megy. Mintha nem kapna elég tápot pci-en keresztül, pedig nincs a kártyán plusz tápcsati...
2016. szept. 26. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
PCI Express verzió: PCI Express 3.0
2016. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pci-e ès agp videokártyák vannak. Ha belemegy a foglalatba akkor jónak kell lennie. Rendesen "bekattan" a foglalatba? Milyen tápegysèged van? Kitakaritottad a foglalatot? Vga csatlakozokkal minden okè? Probald meg ha van integralt vgaval, hogy felismeri-e a geped.
2016. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Van ,hogy nem kompatibilis. ~1 éve vettem egy gt730-as Gainward kártyát :D ([Igen tudom], és igen én is szoktam oltani másokat ,hogy miért akkora hülyék mint én akkoron.)


A lényeg ,hogy olyan hibát produkált a Dell Optiplex 755 SFF alaplapjával ,hogy besírsz. A videókártyába integrált HANGKÁRTYA (Ami a HDMI hangkimeneteléért felelős) nem fért össze a gépem alaplapi hangkártyájával ezért ha a CPU kihasználtság 50% fölé ment akkor olyan throttling-ot tolt a gép ,hogy el se hinnéd. Próbálkoztam mindennel, végül visszaküldtem a rákba ,hogy ide többet nVidia nem kerül. Azóta vagyok AMD párti.


Szóval igen, ilyen hibák vannak csesszék meg.

2016. szept. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
pcie 3.0 igen, és belemegy rendesen. A tép is elég nagy, sőt a másik gépnek kisebb amivel meg működik.... meg raktam össze jópár gépet, meg részben ez a végzettségem is de ilyennel még nem találkoztam...
2016. szept. 26. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!