Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jobb házhűtés kéne? A videokár...

Jobb házhűtés kéne? A videokártyám miatt az SSD-m és HDD-m tartósan túl meleg marad rövid játék után.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vacak az Asus-féle VRAM hűtés AMD kártyákon. Amikor megvettem a VGA-mat, még nem tudtam, de mostanság nem tervezem lecserélni.


Egy 2 éves Asus, gyári OC-s R9 290X-em van, DirectCU II-es hűtéssel. Ebből kifolyólag rövid játék után is (15-20p, DX12-es játék) a VRAM 85-88°C körül mozog (GPU mag max 80°C), ami nem is lenne annyira baj, mert 2-3 percen belül visszahűl 44°C-ra, viszont az SSD-m és HDD-m is ilyenkor 46°C körül mozognak, és igen lassan hűlnek vissza 40°C alá. És azért kétlem, hogy az SSD-nek jót tesz, ha tartósan 45°C körül/fölött van.


A kérdésem tehát, hogy a ház hűtésének javításával változna ez valamit? Egy Gigabyte GZ-X7 házam van, felsőtápos, elöl-hátul alap ventik. Erősebb ventikkel, és/vagy jobban szellőző házra történő csere segítene a problémámon?


A válaszokat előre is köszi.


--


Asus H97-PLUS

i5-4690

2x4GB 1600MHz DDR3 RAM

Asus R9 290X DC2 OC

Samsung 840 EVO 250GB

WD 1TB Black

FSP Raider 650



2016. szept. 27. 16:01
 1/3 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy a procimon egy CM Hyper 212 EVO hűtés van.
2016. szept. 27. 16:04
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, kellene.
2016. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Raider feszültségszabályozása nagyon gáz, emiatt a vrm áramkör az alaplapon és a videokártyán is rendesen megizzadnak, érthető a melegedés, de az SSD/HDD élettartamát is rontja. HDD-nek egyébként nem feltétlenül a magas hőmérséklet, hanem inkább a hőingadozás árt. De nem tudom miért a videokártya hűtését szidod, amikor az adattárolók forrósodnak, ez pont azt jelenti, hogy hatékonyan kiviszi a hőt a gépházba. Arról pedig a gépház tehet, hogy onnan ez a mennyiség nem megy ki.
2016. szept. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!