Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az hogy játék...

Miért van az hogy játék közben hirtelen 1 másodpercre 55-60 fpsről leesik 15fpsre aztán gyorsan vissza áll, és ezt sokszor eljátssza?

Figyelt kérdés
Laptopról van szó , hűtése teljesen jó nem melegszik szét , hiszen már ahogy elindítom a játékot rá 2 percre találkozhatok random ezzel a jelenséggel , Asus x550jk i5-4200H 8gb ram GTX850 2gb DDR5 , HDDre is gondoltam bár a sentinel 100/100 ír , kicsit hangosan dolgozik, driverek frissek teljesen , helps please :)

#játék #FPS drop #Asus X550
2016. szept. 28. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Általában a játékok optimalizatlansága vagy bug miatt vannak indokolatlan fps droppok.
2016. szept. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod és lehet esetleg tenni valamit ellene ? :) mert igazából pl GTA 5 highon-very high beállításon 55-60 stabil fps , és néha zavaró mikor így ledob hirtelen , próbálkoztam grafikát levenni stb több FPS-T kapok de a jelenség megmarad , de egyébként a Far cry 3 nál és a Battlefield 3 nál is ez van
2016. szept. 28. 10:34
 3/9 anonim ***** válasza:

#1

Indokolatlan.. azt sem tudod milyen játékkal, milyen beállítások mellett játszik, de már leszűröd, hogy a játékkal van a baj - bravó.


A melegedés nem feltétlenül fél óra játék után kezdődik, a két perc terhelés alatt teljesen reális - viszont én nem itt keresném a probléma forrását, valószínűleg elfogy a ram\vram, és a jelenség amit tapasztalsz sima swappelés. Nvidia kártyákon többször előfordult már, hogy a 2 giga memóriából csak 1.5gb volt gyors, a maradék dög lassú, és ahhoz kell nyúlni akkor elég durva beszaggatást produkál minden játék(fura egyébként, hogy csak a 970 vramjával kapcsolatban volt akkora botrány anno, ugyanazt eljátszották már a 660 nál is), hogy ennél a konkrét gpu nál ez-e a helyzet arról fogalmam nincs, nézz utána, nem kizárt.

2016. szept. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és mi van akkor ha teljesen levettem normálra a grafot és még úgy is van FPS drop
2016. szept. 28. 11:16
 5/9 A kérdező kommentje:
illetve még azt is hozzátenném hogy nem akkor dobál le mikor a sűrűjében vagyok pl füst, köd robbanás , sok autó stb stb akkor csak picit csökken mondjuk 55fpsre akkor esik le mikor pl az égre nézek és vissza vagy ilyesmi, az intel HDra gondoltam hogy ilyenkor egy pillanatra átveszi a szerepet , de én úgy nyitoma játékot eleve hogy jobklikk és nagyteljesítményű Nvdia procival
2016. szept. 28. 11:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg fut valami a háttérben, vagy tényleg csak melegszik - ezt nem úgy mérjük, hogy forró-e a kezünknek, hanem hogy konkrétan visszavesz-e az órajelből(van millióféle program erre a célra, pl hwmonitor).

Plusz laptopnál ha újabb windowsod van érdemes a power options t high performance\balanced ra állítani(friss telepítésnél power saveren van) - ha ezt eddig nem tetted meg akkor könnyen előfordulhat hogy ennyi volt a gond.

2016. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak most láttam amit másodjára írtál. Ha alapból normálisan fut, de a kamerát forgatva brutálisan megzuhan az a swappelés. Ha fut valami(böngésző, víruskereső, akármi) a háttérben akkor lődd ki játék alatt(vagy vegyél több ramot).
2016. szept. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Laza 10 perces tesztelés után úgy hogy mindent bezártam mögötte chorem,skype stb nem wolt FPS drop :) úgyhogy ez lehet segített köszönöm
2016. szept. 28. 12:12
 9/9 MGéza ***** válasza:
Skypet tényleg ajánlatos kilőni ha játszani akarsz. Irtó vacakul van optimalizálva, rengeteg erőforrást lefoglal magának. Böngésző főleg sok memóriaigényes(flash és egyéb ilyen) esetén lassít be.
2016. szept. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!