Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy posztot / posztokat...

Egy posztot / posztokat keresek ami részletről részletre leírja mit kell tudni videókártya vásárlás előtt. Linkelnétek egyet?

Figyelt kérdés
Valljuk be sok ember okosnak hiszi magát itt pedig nem azok szóval ezért kérném hogy linket küldjetek. A lényeg hogy a videókártyák minden egyes paraméterét részletezze a poszt/posztok. Válaszaitokat előre is köszönöm.
2016. szept. 28. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Fölösleges. A videokártyavásárlás épp az egyszerűbb része a konfig összeállításának - azt veszed meg, amire pénzed van. Az egyes paraméterekkel semmit nem fogsz érni, mert a kártyák teljesítménye egyáltalán nem reprezentálható a nyers adatokkal. Kizárólag teszteredmények alapján összehasonlíthatóak.
2016. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

"Valljuk be sok ember okosnak hiszi magát itt pedig nem azok"

Kikre gondolsz?Szerinted ide virágültetők meg építész mérnökök jönnek neked válaszolni?Hidd el vagyunk itt páran akik azért otthon vagyunk benne.Egyáltalán nem érzem magam okosnak csak épp ezzel foglalkozom...

2016. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez esetbem nem rád gondoltam. Akinek nem inge nem veszi magára alapon írtam. De tegyük fel válaszol egy 15 éves gyerek aki azt hiszi ért ehhez és nem lenne szerencsés ha elhinném neki. Az első válaszolónak: köszönöm válaszod de elsődlegesen nem konfigépítés céljából írtam ki. Csak szeretném tudni mit miért veszek és nem csak az ára érdekel.
2016. szept. 28. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Ezt viszont nem fogod megérteni. Lehet dobálózni azzal, hogy mekkora core órajele, mekkora memória órajele van, hány CUDA magból áll, stb, stb, de az igazság, hogy az ezalatt meghúzódó mérhetetlen komplexitású architektúra az, ami az egésznek a lelkét adja, ezt pedig a rajta dolgozó mérnökökön kívül nem sok ember fogja megérteni. Azt meg kell érteni, hogy egy videokártya összehasonlíthatatlan egy processzorral. Egy processzornál alapvetően azért reprezentatív adatokkal dolgozhatsz, órajel, cache méret, miegyéb, ha úgy tetszik, egy egyszerű szerkezet. A videokártyának a grafikus processzor csak egy részét képezi a sok közül, és az is egy szarrá optimalizált szerkezet, ami kifejezetten grafikus számításokra van kifejlesztve. És erre még rájön a többi része, pl a memória, ami szintén egy erre specializált valami. És hogy ez ne legyen elég, az egész felett még ott van a szoftveres rész, a driver. Bele kell törődni, hogy nézegetheted a nyers adatokat, de egyrészt a lényegi résznek csak egy apró töredékét látod, másrészt az egész olyan kompelx módon áll össze, hogy azt úgysem fogod tudni megérteni, Én sem értem, más sem érti. El kell fogadnod, hogy csak benchmark eredmények alapján felmérhető a teljesítménye.
2016. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ilyen lebonyolított mód ahogy te leírtad én is tudom. Engem főleg az érdekel hogy miként lehet szinkronba hozni a konfigot, és hogy milyen paramétereknek kell magasnak lenniük és miért. A működését nyilván nem érthetem meg de a miértekre rájöhetek.
2016. szept. 28. 19:59
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem ilyen egyszerű. Lehet, hogy az egyik videokártyának több CUDA magja van, mint a másiknak, neagyisten a memória órajele is magasabb, mégsem teljesít olyan jól. Nézegetheted, hogy melyiknek milyen nagyok az értékei, de még egyszer elmondom: Semmit nem fogsz leszűrni belőle, mert a teljesítményt nem az egyes paraméterek adják, hanem ahogy ez az egész együtt működik processzortól memóriáig.. arról pedig fogalmad sincs.
2016. szept. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!