Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MicroSD adatvesztés. Mitévő...

MicroSD adatvesztés. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Telefonomban szolgált a kártya hiba nélkül, már 2,5 éve. Múlt héten kivettem belőle, hogy anyámék gépére felmásoljak képeket, de a kártyaolvasó akadozott a kártya elérésekor, pár fájl felmásolása után eltűnt a mappa. Újra rádugtam, akkor már valami hülye fájlnevet talált ott 16,5 GB mérettel. Visszatettem a telefonba, és eltűnt a komplett DCIM mappa. Gyorsan kivettem, ma találtam meg a gyári adapter kártyát, azzal gépre dugtam. Jelen helyzet az, hogy egy 1,5 kb-os meg egy 144 byte-os fájl van rajta a gép szerint, de a 32 gigából csak 17 szabad, a valóságban meg kb. 28 giga adat volt rajta. Kétféle recovery alkalmazással próbálkoztam, egyik sem talált rajta semmi visszaállítandót... :( Mit lehet tenni? A kártyaolvasó tette volna tönkre a kártyát???

2016. szept. 28. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A sd kártyák hajlamosak adatvsztésre, ez van. Formázd le, ha nem jó akkor kuka.
2016. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
legközelebb legyen backup :^)
2016. szept. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A recovery programokat is lehet állítgatni, nem teljesen mindegy, hogy milyen beállításokkal engeded rá a kártyára.
2016. szept. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Milyen programokkal próbáltad?

- ingyenes Recuva: [link]

- fizetős GetDataBack: [link] (ha másért nem, azért érdemes lefuttatni, hogy látja-e a törölt adatokat)

2016. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
pár hete volt backup, szóval nem veszett sok minden, csak azt sem tudom pontosan, mi veszett... :D Most a telefonon fut valami image recovery, eddig egy kazal képet megtalált, 100-asával állítgatom vissza, nem tudom, mi lesz meg végül belőlük. :) Ha okés lesz, akkor kap egy komplett formázást is a kártya - de mint mondtam, ez a kártyaolvasóba helyezés előtt hibátlan volt!
2016. szept. 28. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!