Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tegyek ezzel a fájlal?

Mit tegyek ezzel a fájlal?

Figyelt kérdés
Van egy asus b150m-a alaplapom, és a biost kell frissiteni. Na most, kaptam egy B150M-A-ASUS-1801.CAP nevü fájl (az asus hivatalos honlapjárol van letöltve, nem valami kamu oldalról) amit próbáltam már rufussal bootolhatóvá tenni, de nem lehet, mert nem .iso fájl, és önmagában meg nem bootolható. Mit lehetne kezdeni vele, hogy bootolható legyen?

2016. szept. 30. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
pendrive windows, formáz, pendrive bios és nekem így sikerült csak.
2016. szept. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
rárakod egy pendrive-ra csak a fájlt, kikapcsolod a gépet, bekapcsolod, belépsz a bios-ba, átállítod a bootsorrendet a fájl tartalmazó pendrivera mint elsődleges, megint újraindítod, megvárod amíg updatel a bios, belépsz a bios-ba megint, visszaállítod a HDD/SSD-t, amin az op rendszer van
2016. szept. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"An operating system wasn't found. Try disconnecting any drives that don't contain an operating system"

Ezt írja ki, ha bootolni próbálok pendriveról. A pendrive formázva van, csak a bios fájl van rajta. A pendrive nem hibás

2016. szept. 30. 19:02
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

formázásnál állítsd be a dos startup disk-nek, de ehhez látnod kell a rejtett fájlokat, "mappa beállításai"-n belül ezt az opciót be kell előtte állítani.

2016. szept. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az AI Suite-ben belépsz az EZ Update-ba, megadod a fájl helyét és frissíted vele. Nem kell semmi USB és hasonló.
2016. szept. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2016. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 T/Z ***** válasza:
Így van, az Asusnak is van segédprogramja BIOS frissítéshez; leszeded, és azt elindítva ennek a BIOS fájlnak a segítségével tudod a BIOS-t frissíteni.
2016. okt. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!