Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop 10 GB RAM esetén ki...

Laptop 10 GB RAM esetén ki lehet vagy ki kell kapcsolni a virtuális memóriát?

Figyelt kérdés

A HP notimban eleinte volt egy i5 3210m és 4 GB RAM (2*2GB).

i7 3720QM-re lett cserélve a proci és vettem egy 8 GB-os modult az egyik helyére, így most 10 GB van benne, mivel ugye csak két memória slot van.

Ebben az esetben szükség van a lapozófájlra?

Ez most alap windows értéken van, még nem lett hozzányúlva.

Intel 535 240 GB SSD. Windows 10 Pro 64 bit.


2016. okt. 6. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
a lapozó fájlt ne kapcsold ki azért azt nem tudom hogy gyorsítja e a rendszert ha ramból állítasz be x mennyiséget , de ha ssd-re állítod akkor tuti gyorsabb lesz memóriát inkább hagyjad csak random majd eldönti mire akarja használni magát.
2016. okt. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Windows tudja magától, hogy mit hova kell raknia a maximális sebesség érdekében. Hidd el, nem rak semmit a lefoglalt területre amit nem feltétlen kell oda rakni. Amúgy meg sose tudhatod mikor kell valami memóriaigényeset csinálnod, mert ez a 10 GB se olyan hű de sok.
2016. okt. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 16 gb ram van a gépemben, kikapcsoltam, és egyszer csak jöttek az üzenetek, hogy zárjak be programokat, vagy kidobott a játék is (6 gb van a v.kártyán). Beállítottam fix 4 gb-ra, azóta nyugton van a win.
2016. okt. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lajos54 ***** válasza:
100%
A Windows "belső beállítása" miatt igényli a lapozófájl (vagy virtuális memória) meglétét. Esetleg olyan adatokhoz használja, amik nem túl sűrűen, de kellenek neki, ilyenkor ezeket kiírja, nem a ROM-ban tárolja (még ha el is férne ott). Tehát ha nincs engedélyezve, akkor ilyen esetben reklamál.
2016. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Windows megőrül, ha nem tud swapolni, szerintem Bill swap-fétisben szenved(ett). Amúgy 10 gb-nál nem hiszem, hogy szükség lenne rá. De lehet mókuskodni ramdiskekkel stb, hogy a rendszer előnyére váljon (úgy látványosabban).
2016. okt. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Soha nem kapcsoljuk ki a virtuális memóriát.
2016. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Viszont érdemes lehet levenni 800MB-ra, ha nem szoktál több memóriát használni mint amennyi fizikai van.
2016. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!