Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet kékhalál egy...

Mitől lehet kékhalál egy Toshiba Satellite L750D-15E laptopon?

Figyelt kérdés
Amióta megvan nem volt újratelepítve, és már nagyon lassú volt folyamatos kékhalállal, ezért újratelepítettem, de amint feltelepítem a grafikus drivert újra rendszeres kékhalálok vannak általában az indulásnál vagy közvetlen utána. Atikmdag.sys vagy más ati***.sys-re hivatkozva. Rendszerstabilitás teszt alatt nem jelentkezik ilyen probléma. A drivereket a toshiba honlapjáról töltöttem le. Windows 7 home premium 64 bites van most a gépen, amit aktiválni tudtam a laptop alján lévő kóddal.
2016. okt. 10. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem baggos
2016. okt. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ATI driverrel lesz a baj, biztos, hogy a jó drivert szeded le?


Ezzel le kéne darálni a mostani drivert:

[link]


Majd kezdeni elölről az egészet.

[link]

Legörgetsz a manuális kiválasztáshoz, majd kiválasztod a dolgokat.

Step 1. Notebook Graphics

Step 2. Radeon HD Series (gondolom az van benne)

Step 3. Kiválasztod melyik VGA típus van, gondolom neked 6-os lesz. Radeon HD 6xxxM az opciók között.

Step 4. Kiválasztod, hogy Windows 7 - 64 bit.


Aztán Display results, és letöltöd a Catalyst Software Suite-ot, 7/29/2015-ös dátummal.


Ennek elvben jónak kell lennie, hogy szépen letörlöd a mostani drivert azzal a programmal, amit linkeltem, majd szépen leszeded a neked megfelelő drivert. Telepítésnél sem kell minden hülyeséget feltenni, amikor megkérdezi miket akarsz felrakni. Custom installt válassz, és ott ki tudod választani mi kell. HDMI Audio meg ilyenek nem kellenek. Maximum a catalyst control center, de az sem fontos, ha nem játszol.


Ha ezek után is kékhalál van, akkor lehet nem tetszik ez a driver a gépednek. Nincsen meg a telepítő lemez? Mert azon általában rajta van egy driver a dedikált kártyához is. Annak bőven elégnek kell lennie, mert a vadiúj játékokkal úgysem fogsz játszani azon a gépen, ha netán ilyen kedved támadna.


Sok sikert!

2016. okt. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Telepítő lemez nincs, amit linkeltél, azt letöltöttem, de semmit nem csinál, még csak a felbontást se tudom utána feljebb állítani. A Toshiba honlapján lévővel minden rendben lenne, csak kékhalált kapok, de ott a felbontás már jó, és az eszközkezelőben sem jelez problémát.
2016. okt. 10. 15:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Az AMD Clean Uninstall Utility-re gondolsz? Ha van fent AMD driver, akkor le kell, hogy törölje, ha követted a linkben szereplő utasításokat. Visszaállítja alaphelyzetbe a dolgokat, magyarul nem lesz fent AMD driver, csak az alaplapi integrált.
2016. okt. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, azt a drivert próbáltam amit linkeltél és semmit se ér. Ugyan úgy töröltem előtte minden másik drivert. Tehát ha azt töltöm le amit linkeltél akkor mintha nem is lenne driver, ha pedig a toshiba honlapján lévőt akkor gyakran kékhalál. A toshiba honlapján lévővel viszont megy a vga...
2016. okt. 10. 17:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Linkeld már be kérlek mit töltesz le a Toshiba oldaláról.
2016. okt. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt a hármat próbáltam és ugyan az az eredmény. Nem tudom linkelni, mert az URL nem változik

2016. okt. 10. 19:27
 8/9 anonim ***** válasza:
És mind a három drivert próbáltad, amit felajánl a Toshiba?
2016. okt. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen
2016. okt. 10. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!